#som doma s MDPOH

 

Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava sa pripája k iniciatíve Hlavného mesta SR Bratislava – Zvládneme to aj v kultúre, ku ktorej sa pripojili všetky mestské kultúrne inštitúcie – Galéria mesta Bratislavy, Múzeum mesta Bratislavy a ďalšie. Reagujeme tak na mimoriadne opatrenia a prevenciu šírenia koronavírusu COVID-19 a pripravujeme špeciálne online programy a podujatia, ktoré môžete sledovať z vašich domovov.

 

DIVADELNÉ ROZPRÁVKY U VÁS DOMA

Deti milujú rozprávky! Tri prasiatka a Koza rohatá sú dva rozprávkové tituly z dielne MDPOH, ktoré bývajú často beznádejne vypredané. V ťažkých časoch, kedy sú zatvorené nielen škôlky a školy, ale aj detské kútiky a ihriská, sme sa rozhodli spríjemniť deťom čas strávený doma našimi rozprávkami.

Vytvorte si vo vašej obývačke slávnostnú atmosféru a usaďte sa do vášho domáceho hľadiska! Divadelné predstavenie môžete sledovať TU.  

 

 

TRI PRASIATKA
  • 28.3.2020, sobota,  o 17.00 h, premiéra – live stream záznamu divadelného predstavenia v MDPOH
  • 29.3.2020, nedeľa, o 10.00 h, repríza

Autor: Rastislav Ballek, Róbert Mankovecký, Tom Ciller
Réžia: Róbert Mankovecký
Účinkujú: David Hartl, Martin Kaprálik, Juraj Hrčka, Henrieta Mičkovicová , Milo Král

Prvé vlastné rozprávkové predstavenie Mestského divadla P. O. Hviezdoslava. Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova, to je nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek. Príbeh troch bratov Nif, Ňuf a Ňaf, ktorí sa rozhodnú postaviť si domčeky v rozprávkovom lese. Netušia však jednu dôležitú vec. V lese okrem nich žije i prefíkaná líška a hladný vlk. Ako zamotaný príbeh dopadne? Nechajte sa prekvapiť a sledujte náš záznam!

 

 

KOZA ROHATÁ
  • 4.4.2020, sobota,  o 17.00 h, premiéra – live stream záznamu divadelného predstavenia v MDPOH
  • 5.4.2020, nedeľa, o 10.00 h, repríza

Autor: Róbert Mankovecký
Réžia: Róbert Mankovecký
Účinkujú: Eita Borsová,David Hartl, Peter Trník, Dominika Žiaranová, Daniel Žulčák

Naša Koza rohatá je súčasná rozprávka, s prvkami situačnej a textovej komiky, pesničkami a tancom. Z kratučkej ľudovej rozprávky ostal len náčrt príbehu, niektoré zvieratká a samozrejme, všeobecne známa riekanka. Svojou poetikou nadväzuje na veľmi úspešný titul Tri prasiatka. Opäť to je príležitosť pre piatich bláznivých, hravých, spievajúcich a tancujúcich hercov. Na rozdiel od Dobšinského sa náš príbeh začína na jednom gazdovskom dvore, kde okrem užitočných domácich zvierat žije aj jedna lenivá a drzá koza… ale viac už v našej rozprávke.

 

 

VYMAĽUJ SI ROZPRÁVKU

 

Na Facebooku Mestského divadla P. O. Hviezdoslava sme odštartovali súťaž, ktorá vyzýva deti k vymaľovaniu postáv z predstavenia Tri prasiatka. Omaľovánky môžu rodičia stiahnuť a následne vytlačIť. Výtvory detí budú zaradené do zlosovania o CD s pesničkami z predstavenia Tri prasiatka, kde nechýba ani  titulná pieseň hry – Vypočujte si ju.