Sensorium Festival v Bratislave plný prekvapení

Sensorium, ako najväčší festival digitálneho umenia a kultúry na Slovensku sa 7. – 9. júna vráti nielen do Pistoriho Paláca ale aj do ulíc Bratislavy. Nechajte sa tak opäť vtiahnuť do sveta inštalácií, prednášok, diskusií, predstavení a workshopov o dizajne, architektúre, umelej inteligencií, virtuálnej realite, dátových vizualizáciách či umení.

Sensorium Festival prinesie aj interaktívnu inštaláciu ?Ton

Sensorium prinesie do Bratislavy aj dve oceňované media art štúdiá – Cod.Act a Kimchi and Chips, ktorých veľkoplošné multimediálne inštalácie boli oceňované aj na prestížnych festivaloch ako Ars Electronica. 

Po minuloročnom vystúpení projektu Lanark Artefax, ktorý od vystúpenia na Sensoriu obehol všetky dôležité svetové festivaly tento rok Sensorium opäť prinesie exkluzívnu lahôdku pre fanúšikov kreatívnych odvetví ale aj technológov. Bude ním veľko-rozmerná interaktívna inštalácia ?Ton.

Za responzívnou inštaláciou, stojí kreatívne štúdio Cod.Act. bratov André and Michela Décosterdovcov. ?Ton spája to najlepšie zo sveta kinetických inštalácii a tzv. sound artu. X metrovy had v reálnom čase reaguje na ľudský hlas a tak rozkmitáva úvahy nad čoraz užšími hranicami medzi človekom, strojom a umelou inteligenciou.

Po Tokiu, Montreali a Paríži sa ?Ton bude prvýkrát vlniť aj v átriu filozofickej fakulty Univerzity Komenského. ?Ton predstavuje najnovšiu etapu výskumu Cod.Actu o plastickej a zvukovej organickosti. V Bratislave sú podobné veci nevídané, rozhodne si ju netreba nechať ujsť.