Testosterón – Divadlo Andreja Bagara, Nitra

MiestoMestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Laurinská 20, 815 15 Bratislava
Dátum
Vstupnép
AutorAndrzej Saramonowicz
RéžiaPeter Mankovecký
PrekladBohdana Sprušanská
DramaturgiaSvetozár Sprušanský
HudbaMichal Ničík
ScénaAlexandra Grusková
KostýmyAlexandra Grusková
Obsadenie

Stavros: Ivan B. Vojtek
Roman: Martin Fratrič
Theo: Martin Nahálka
Tretin: Juraj Hrčka
Fisky: Marcel Ochránek
Kornel: Martin Šalacha / Milan Ondrík
Janis: Peter Kadlečík

Divadelná komédia o tom, čo si muži myslia o ženách. Manifest mužskej prapodstaty. Svadobná oslava, na ktorej chýba nevesta! Ale prečo?… Záhada, ktorá čaká na vaše rozlúštenie.

Komédia z pera súčasného poľského autora dáva priestor pre brilantné herecké štúdie a strhujúce komediálne výkony. Svet žien a svet mužov. Existujú tak blízko pri sebe. Jedni bez druhých nedokážu žiť. Pôvabná komédia o ženách a mužoch. O ich tajomstvách a rozdieloch. O svetoch vzdialených, ale aj tak úzko na seba naviazaných. Koľko stačí, aby muž znenávidel ženu. Koľko stačí, aby žena opustila muža. Aké maličkosti rozhodujú o tom, že ani muži a ani ženy bez toho „druhého“ nedokážu žiť. A prežiť už vôbec nie!

Hrdinovia, ktorí odhalia podstatu „mužského všehomíru“. Zamotané situácie, perlivé dialógy, situačná komika a neočakávané dejové zvraty. Zábava na skutočnostiach, ktoré sa môžu prihodiť komukoľvek z nás! Mužská ješitnosť aj hrdosť. Mužská pýcha aj malichernosti. Dôležité otázky života a smrti, ale aj banality a každodenná všednosť. Láska, erotika, partnerské súžitie.

Ženská premenlivosť, nevypočítateľnosť, prefíkanosť. Ženská razantnosť aj hlúposť. Krása, šarm, um, neodolateľné majstrovstvo očariť.
Každý by sa aspoň na okamih svojho života chcel stať zvodcom! Alebo skôr trofejou? Otázkou ostáva, ktorá poloha by nám viac vyhovovala. V Testosteróne si môžete vybrať!

Fotografie je možné použiť v zmysle Autorského zákona – § 19 ods. 2 z.č. 185/2015 Z.z., len s písomným súhlasom autora.