Sladký domov

MiestoMestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Laurinská 20, 815 15 Bratislava
Dátum
Vstupné
AutorGyörgy Spiró
RéžiaJuraj Bielik
PrekladPeter Kováč
HudbaJuraj Bielik
ScénaPavol Andraško
KostýmyMartina Golianová
ObsadenieAlexandra Palatinusová, Barbora Švidraňová, Danica Jurčová, Daniel Ratimorský, Dušan Kaprálik, Edita Borsová, Zuzana Haasová, Dávid Hartl, Elena Podzámska, Peter Trník, Zuzana Kocúriková

Čo sa môže stať tu u nás, v Strednej Európe s tými, ktorých už spoločnosť nepotrebuje.
Trpko-smiešna komédia najhranejšieho súčasného maďarského autora po prvýkrát v slovenskom preklade. Groteska známeho spisovateľa vyšla v roku 2012 v periodiku Svet v pohybe. Hovorí o tom, čo sa môže stať tu u nás, v Strednej Európe s tými, ktorých už spoločnosť nepotrebuje.

Príbeh ľudí, ktorí nevidia a nechcú vidieť realitu, pretože je to pre nich tak pohodlnejšie. Hra so Spiróovským humorom a nadhľadom analyzuje rozpory a problémy medzi rodičmi a deťmi v každom veku, vzťahy medzi generáciami, ľahostajnosť, vzájomnú odcudzenosť, rozpad tradičnej rodiny a neschopnosť alebo nezáujem postarať sa o svojich predchodcov. Môže za to spoločnosť alebo nedostatok empatie v nás samotných?

Téma viac než aktuálna – jedni si pripadajú schopní sa stále o druhého starať a druhí sú radi, ak sa starať nemusia. Smiešne dialógy postavené na absurdnosti situácie vyvrcholia v nečakaný koniec.

Premiéra: 5.5.2015

Dĺžka podujatia: 120 minút

Fotografie je možné použiť v zmysle Autorského zákona – § 19 ods. 2 z.č. 185/2015 Z.z., len s písomným súhlasom autora.