Perníková dáma

MiestoMestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Laurinská 20, 815 15 Bratislava
Dátum
Vstupnép
kúpiť vstupenky
AutorNeil Simon
RéžiaValeria Schulczová
PrekladValeria Schulczová
HudbaMartin Hasák
ScénaPavol Andraško
KostýmyLucia Šedivá
Obsadenie

Evelyn Meara: Zuzana Fialová

Polly Meara: Judit Bárdos

Jimmy Perry: Marián Mitaš

Toby Landau: Diana Mórová

Lou Tanner: Peter Kadlečík

Manuel: Martin Varínsky

Neil Simon je najúspešnejší (a vraj aj najbohatší) americký dramatik posledných štyridsiatich rokov, nekorunovaný král komédií na Brodwai v New Yorku. K jeho úspešným hrám patrí aj inscenácia Bosé nohy v parku, ktorá rozbehla jeho spisovateľskú kariéru a slávu. Hra, ktorú ste mohli vidieť aj na doskách Mestského divadla P.O. Hviezdoslava.

Nezaprie sa ako autor bravúrnych gagov a nezabudnuteľných výrokov. „Keď doktor hovorí stíšeným hlasom, na druhý deň je určite pohreb.“ Možno čierny humor, no sám autor priznáva, že si nevie predstaviť komickú situáciu, ktorá by v sebe zároveň nemala aj niečo bolestné.

Perníková dáma je komédia inšpirovaná skutočným príbehom Judy Garland a jej dcéry Lisy Minnelli a niekoľkých ľudských stratených existencií, ktoré prežívajú“ hrôzu“ zo straty spoločenskej prestíže, ktorú si predtým svojou slávou vydobyli. Ich stavy eufórie často aj v komických situáciách striedajú stavy depresie pre malicherné veci. A tak ako „normálni ľudia“ nepoznajú tieto úzkosti slávnych, – slávni po páde – nevedia žiť normálny život, tak ako my –„normálni ľudia.

Polly: „Pamätáš si ten perníkový domček s malou perníkovou dámou v okne? Pripomínala mi ťa. Samozrejme, teraz mám len škatuľu plnú omrviniek. Ber to ako výzvu! Kúp mi nový. „

Evy: „Neviem, či si to môžem dovoliť…. A bojím sa , že ťa zas nechám len s omrvinkami.“

Dĺžka podujatia: 150 minút
Premiéra: 4. máj 2018

Fotografie je možné použiť v zmysle Autorského zákona – § 19 ods. 2 z.č. 185/2015 Z.z., len s písomným súhlasom autora a MDPOH.

27.11.2019 19:00 – Perníková dáma – VYPREDANĚ