Bez bab! Aneb kutloch – Klicperovo divadlo, Hradec Králové

MiestoMestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava
Laurinská 20, 815 15 Bratislava
Dátum
Vstupnép
kúpiť vstupenky
AutorKristof Magnusson
RéžiaJan Sklenář
PrekladIva Michňová
DramaturgiaJana Slouková
HudbaDavid Smečka
Obsadenie

Helmut, pilot: František Staněk
Eroll, programátor: Josef Čepelka
Lars, manažer: Filip Richtermoc
Mario, hasič: Jan Sklenář

Info: Vstupenky zakúpené na hru Vincenc ostávajú v platnosti aj na náhradné predstavenie ,,Bez bab! Aneb Kutloch”

 

Súčasná komédia islandsko-nemeckého dramatika o nákupnom centre a manželoch „na úteku“ alebo ako sa dá prežiť nakupovanie s drahou polovičkou?

Troch mužov spojí trauma zo sobotných nákupných horúčok s manželkami, a tak si vytvoria tajný pánsky kútik – „kutloch“ zo starej kotolne v shopping centre. Naoko uniknú pred neprehľadným svetom akcií, zliav, lodičiek, blúzok, parfémov, výpredajov a noviniek. Trávia svoje soboty s pizzou, pivom, cigaretami, futbalom v televízii a rečami o babách či politike.

Zoznámite sa s pilotom Helmutom, programátorom Erollom a manažérom Larsom, ktorí sa zašívajú v kotolni nákupného centra, až kým ich objaví odhodlaný hasič Mario, rovnaký chudák ako jeho kumpáni. Traumy z nákupov zdieľajú všetci rovnako a natoľko presvedčivo, že nájdu súcit a pochopenie u nejedného ženatého diváka. Chlapi dúfajú, že sú vo svojom „samčom kutlochu“ v bezpečí a sami sebou, ale nie je to také jednoduché, ako si pôvodne predstavovali…

Komédiu skvele dotvára hudba Davida Smečka v podobe sugestívnych úryvkov rockovej klasiky, vtieravých akciových hlásení obchodného domu či mužného hiphopu.

Co my tenkrát všechno vydrželi. Co hromad sleviček jsme se natahali. Solidární jako partyzáni. Pak jsem objevil tuhle nepoužívanou kotelnu a udělal z ní skrýš, pro nás chlapy. Tady můžeme být sami sebou.“

 

Divadlo: Klicperovo divadlo, Hradec Králové

Fotografie je možné použiť v zmysle Autorského zákona – § 19 ods. 2 z.č. 185/2015 Z.z., len s písomným súhlasom autora.