Sensorium Festival 2019

MiestoPistoriho Palác a Bratislava Staré mesto
Štefánikova 834/25, 811 05 Staré Mesto
ZačiatokPiatok, 7.06. o 15:00
KoniecNedeľa, 9.06. o 18:00
ŠtítkyKultúrne letoPodujatia pre širokú verejnosť
kúpiť vstupenkyzistiť viac

Nechajte sa vtiahnuť do sveta inštalácií, prednášok, diskusií, predstavení a workshopov o dizajne, architektúre, umelej inteligencií, virtuálnej realite, dátových vizualizáciách či umení. Revolučné umelecké diela využívajúce nové technológie, no predovšetkým možnosť stretnúť sa s medzinárodne uznávanými umelcami a dizajnérmi – to všetko ponúkne Festival Sensorium 2019.

Hlavným dejiskom bude Pistoriho palác, Sensorium však prvýkrát uvedie aj program pre širokú verejnosť, ktorý sa bude konať aj vo verejných priestoroch Bratislavy – môžete sa tešiť na inšpiratívne diskusie, predstavenia a výstavy. Sensorium 2019 si zvolilo tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.

Tohtoročný program je bohatší a pestrejší než kedykoľvek predtým. Prvými potvrdenými hosťami nadchádzajúceho ročníku sú Elliot Woods – Kimchi and Chips (KO/UK), Christopher Csíkszentmihályi (USA/PT), Stefanie Posavec (UK), Cristobal Valenzuela (USA), Jonathan Reus (NL/US), George Profenza (UK/RO) Ján Pernecký (SK), Danica Pišteková (SK) a Aleksandra Przegalińska (PL).

Program Sensorium Festivalu 2019 prvýkrát doplnia verejné diskusie, predstavenia a výstavy, ktoré sa budú konať aj vo verejných priestoroch Bratislavy. Navyše festival Sensorium inicioval symbiózu s Bratislava Design Weekom, vďaka čomu Bratislava po prvý krát zažije celomestské podujatie, ktoré organizátori prezentujú pod ambicióznym názvom Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry.