Sándor Hunyady: Čerešňa s čiernou stopkou

MiestoMestské divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20, 811 01 Bratislava - Staré Mesto
ZačiatokStreda, 19.06. o 19:00
KoniecStreda, 19.06. o 21:30
ŠtítkyDivadelné predstaveniaKultúrne letoMedzinárodná Bratislava
kúpiť vstupenky

Divadelné predstavenie sa uskutoční v rámci podujatia Dni Maďarskej kultúry v Bratislave – Viac ako sused, ktoré sa koná ako sprievodná akcia na festivale Kultúrne leto a hradné slávnosti Bratislava 2019.

Hra Sándora Hunyadyho v réžii Imre Kerényiho. Hrajú: Károly Rékasi, Károly Nemcsák, Gerda Pikali, Judit Kocsis, Zsófia Korponay, Miklós Turek, Bence Vaszkó, Álmos Előd, Ákos Blazsovszky, László Ujréti, Endre Botár. Predstavenie je v maďarskom jazyku!

Vášeň a vlastenectvo v Báčke uprostred osudovej historickej víchrice. Je to príbeh srbských manželov Iriny a Dušana a maďarského sudcu, ktorý je do krásnej Iriny tajne zaľúbený, pričom jej manžela Dušana považuje za svojho priateľa. Maďarský sudca priťahuje aj Irinu, ale svoju lásku obaja pred sebou taja. História je v ich prípade skutočne osudová, veď keď Srbi prevezmú v Báčke moc, maďarský sudca musí utiecť.

Čo sa stane s priateľstvom medzi srbským manželom žiarliacim na svoju manželku a maďarským sudcom? Bude Srbka nasledovať svoju maďarskú lásku? Ako budú zmenu mocenských pomerov prežívať ostatné postavy diela? O tom je toto romantické, miestami dramatické, miestami humorné divadelné predstavenie, ktoré je prísľubom nezabudnuteľného umeleckého zážitku aj vďaka nádherným melódiám.

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.