Rytieri na Devíne – História a príroda

MiestoHrad Devín
Muránská 1050/10, 841 10 Devín
ZačiatokSobota, 6.07. o 10:00
KoniecSobota, 6.07. o 19:00
Vstupné8 eur
ŠtítkyHistória a tradícieKultúrne leto
kúpiť vstupenkyzistiť viac

Podujatie je zamerané na rodiny s deťmi, milovníkov histórie, ale aj romantikov a ľudí túžiacich po príjemnej a aj poučnej zábave.

V druhom stvárňovanom období – teda Turci v našich končinách – sa odohrá tiež niekoľko zaujímavých predstavení. “Hrdinovia protitureckých bojov” – čo je emotívna spomienka plná šermu venovaná ľuďom, ktorí pri obrane nášho územia zaplatili najvyššiu cenu za slobodu nasledujúcich generácií. Tento príbeh je napísaný na základe skutočných udalostí, predlohou mu bola kniha “Zabudnutí hrdinovia protitureckých bojov” od Miroslava Eliáša, znalca turecko-uhorskej problematiky.

Pripravujeme aj premiéru úplne nového “Uhorského turnaja” zasadeného do obdobia Juraja Thurza. Nebudeme zatiaľ prezrádzať viac, ako to, že príde aj na meranie tureckých a uhorských síl a bude sa na čo tešiť 🙂

Nemalým benefitom celej akcie je to, že sa odohráva v malebnom areáli hradu Devín, výraznej pamiatky našich dejín. Návštevníci si tak v jeden deň môžu priblížiť historické udalosti a zábavky vďaka našej produkcií, ako si aj vychutnať prehliadku samotného hradu aj jeho expozícií.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.