Ružinovský folklórny festival 2019

MiestoCultus Ružinov
Ružinovská 28, 820 09 Bratislava
ZačiatokSobota, 16.11. o 14:00
KoniecSobota, 16.11. o 22:00
ŠtítkyFestivalyHudbaIné podujatieLiteratúra
zistiť viac

Ružinovský folklórny festival 2019 predstaví to najlepšie nielen zo slovenského, ale aj zahraničného folklóru. Konať sa bude 16. novembra 2019 v Dome kultúry Ružinov.

Festival otvorí o 14:00 najstarší detský súbor v Ružinove DFS Trávniček so svojím vystúpením Čriepky z Liptova. Nasledovať bude FS Karpaty – Svadba z Važca a FS Devín – Cesta po regiónoch Slovenska. Maďarskú ľudovú kultúru predvedie Komorný folklórny súbor Szőttes s programom Mimo kruhu / Körön kívül. Na tohtoročný Ružinovský festival k nám zavítajú Slováci žijúci v Srbsku so svojím etno muzikálom Anička a Janíčko, ktorý kombinuje ľudovú tradíciu s moderným tancom a hudbou z rozličných miest Vojvodiny.

“Ružinovský folklórny festival už dávno prerástol svojim významom hranice našej mestskej časti a aj vďaka dlhoročným partnerstvám so Slovákmi v Srbsku a Maďarsku ukazuje, že folklór nám má stále čo povedať.”, hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov, Ing. Martin Chren.

Vrcholom večera bude hudobno-tanečný dokumentárny prierez práce choreografa, pedagóga a dlhoročného vedúceho Folklórneho súboru Zemplín Milana Hvižďáka vytvoreného pri príležitosti jeho 80. narodenín v podaní FS Zemplín Zemplín, ľubojsc moja.

Po minuloročnej úspešnej výstave s názvom Slovenská krása sa tento rok predstaví výstava fotografa Petra Brenkusa s názvom Tichá krása, ktorá je plná autentických krojov z tradičných regiónov Slovenska a Vojvodiny.

Okrem vystúpení je pripravený aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého návštevníci ochutnajú tradičné dobroty starých mám, ukážku remesiel, predaj tradičných výrobkov a ľudovú hudbu. Pre rodiny s deťmi budú pripravené tvorivé a náučné dielne. Každý, kto príde na festival, si bude môcť urobiť selfie fotografiu v tradičnej slovenskej izbe.

Vstup na Ružinovský folklórny festival je zadarmo.

Organizátormi Ružinovského folklórneho festivalu sú MČ Bratislava Ružinov a CULTUS Ružinov. Festival podporil Bratislavský samosprávny kraj a YIT.

Viac informácií nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

WEB: https://row.sk/pe1o7
FB: https://www.facebook.com/events/415010929400704/

PROGRAM
14:00   Otvorenie festivalu
14:05   DFS Trávniček – Čriepky z Liptova
14:30   FS Karpaty – Svadba z Važca
15:20   FS Devín – Cesta po regiónoch Slovenska
16:15   FS Szőttes – Mimo kruhu
18:00   Slováci zo Srbska – Etno muzikál Anička a Janíčko
19:30   FS Zemplín – Zemplín, ľubojsc moja

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.