Rande s mestom: Po stopách Viedenskej električky

MiestoBratislava
ZačiatokSobota, 10.10. o 14:00
KoniecSobota, 10.10. o 15:30
ŠtítkyIné podujatieKomunitné podujatiaKultúrne leto
10.10.2020, sobota, 14:00

Sprievodca: Roman Delikát

Spoznajte príbeh legendárnej Viedenskej električky, ktorá pred vyše 100 rokmi brázdila ulice starého Prešporka. Nielen v čase svojho vzniku, ale ešte aj dnes, keď už viac ako 70 rokov nepremáva je stále fenoménom. Čím bola táto trať zaujímavá a prečo ešte stále fascinuje celé generácie Bratislavčanov?
Navštívte miesta kadiaľ električka v rokoch 1914 až 1938 premávala. Spoznajte osudy cestujúcich nielen tých obyčajných, ale aj osobností nám všetkým dobre známych, ktoré toto spojenie dvoch významných miest niekdajšej rakúsko-uhorskej monarchie využili.  A čo všetko po nej zostalo? To sa dozviete na našej spoločnej vychádzke.

Rezervácia: maximálny počet účastníkov je obmedzený na 40 osôb, rezervujte si prosím miesto vopred prostredníctvom nášho online formulára.
Na vychádzku je potrebné sa registrovať vopred, a to kompletným vyplnením a odoslaním nášho online formulára. Potvrdenie o platnosti vašej rezervácie, ako aj podrobnosti o vychádzke dostanete na vašu e-mailovú adresu, ktorú vo formulári uvediete.

 

?

?

 

*Prosíme všetkých návštevníkov prehliadky, aby si na seba dávali pozor, boli zodpovední a ohľaduplní k svojmu okoliu a absolvovali prechádzku s rúškom na tvári.  Ďakujeme za pochopenie.

* V spolupráci so sprievodcami  z Kurzu sprievodca CR BKIS

Rande s mestom = nový programový cyklus festivalu Kultúrne leto 2020, ktoré oslavuje 45 rokov. BKIS  chce týmto pilotným projektom tematických vychádzok osloviť všetky generácie obyvateľov a návštevníkov Bratislavy. Cieľom je spoznať nielen notoricky známe a historicky zaujímavé miesta, ale odhaliť skutočné príbehy a udalosti, sledovať kultové miesta a nachádzať stopy špecifickej atmosféry nášho mesta v minulých dobách.
Zámerom je ponúknuť návštevníkom podujatia „iný pohľad“ na naše mesto, poodhaliť jeho rôzne tváre cez silné príbehy a konkrétne osudy, nájsť spojenie medzi životom kedysi a dnes, a takýmto spôsobom prispieť k vytvoreniu pozitívneho vzťahu  k mestu.

 

 

 

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.