Podenky (lecture-performance)

MiestoCO Kryt pod DPOH
Laurinská 20, 811 01 Bratislava - Staré Mesto
ZačiatokStreda, 23.09. o 19:00
KoniecStreda, 23.09. o 20:00
ŠtítkyDivadelné predstaveniaFestivalyIné podujatieKultúrne letoOpen callVizuálne umenie

Lecture-performance. Podenky. Prof. Krištof Tobiáš.

text: Alexandra Rychtarčíková
réžia a dramaturgia:  Alexandra Rychtarčíková, Maximilán Sobek
film: Mikuláš Iždinský
scénografia a kostýmy: Lucia Gamanová
účinkuje: Krištof Tobiáš

Psychologická prednáška s názvom Podenky sa venuje mladej dospelosti, ktorú vymedzujeme od 20. do 30. roku života. Je to obdobie prechodu z nezávislej adolescencie k samostatnej zodpovednosti, čo je náročná úloha, a preto môže vyvolať krízy. Často aj krízy hľadania vlastnej identity. Prof. Tobiáš sa venuje prehnanej a na druhej strane aj nedostatočnej motivácii mladých ľudí, ktorú spôsobuje toto vývojové obdobie. Vo výskume sa sústredil na témy ako egoizmus, pretvárka, stagnácia, osamelosť, ľahostajnosť, nahraditeľnosť a podceňovanie sa, ktoré analyzoval na základe rozhovorov so siedmimi mladými respondentmi.

Príďte sa pozrieť na prepojenie divadla a prednášky – lecture-performance, ktoré v slovenskom divadle nie je také časté. A možno vám prof. Tobiáš pomôže zorientovať sa v dospelosti.

 

 

 

O Divadle iks

Divadlo iks je čerstvo vzniknuté občianske združenie dvoch mladých divadelníkov, absolventov VŠMU. Ide o režiséra Maximiliána Sobeka a dramaturgičku Alexandru Rychtarčíkovú, ktorá je aj študentkou klasickej filológie. Ambíciou Divadla iks je prinášať divadelné inscenácie, ktoré vypovedajú o mladej generácii, cez osobné príbehy tvorcov, a ktoré reflektujú spoločenské udalosti. To sa snažia dosiahnuť prinášaním súčasnej dramatiky, ale aj autorskou tvorbou. Tvorcovia spoločne pripravili autorskú inscenáciu – lecture-performace v Štúdiu 12, „Podenky“. Rovnako ako s divadelníkmi spolupracujú aj s teatrológmi a vizuálnymi umelcami.

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.