Novotvar 2019

MiestoPistoriho palác
Štefánikova 834/25, 811 05 Staré Mesto - Bratislava
ZačiatokStreda, 9.10. o 17:00
KoniecSobota, 12.10. o 22:00
Vstupnévstup voľný
ŠtítkyFestivalyLiteratúra
zistiť viac

Festival Novotvar predstavuje to najzaujímavejšie z aktuálnych trendov v súčasnej domácej, európskej a svetovej literatúre.

Každoročne zoznamujeme divákov prostredníctvom čítačiek s autormi a autorkami, ktorým v uplynulom roku vyšli nové knihy, s autormi, ktorí bývajú priraďovaní k tým najprogresívnejším v súčasnej tvorbe, ale prinášame aj najmladšiu generáciu debutantov a debutantiek.

Vystúpenia takmer 3 desiatok prozaikov a poetov dopĺňaju v programe festivalu performancie, diskusie, párty a premietania.

Program:

 

9.10. I Streda I

17:00 – Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance
17:00 – Jana Bodnárová / videoinštalácia
18:00 – Otvorenie festivalu a vyhlásenie laureáta 1. ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá vlna 2019 / ceremoniál
18:30 – Anne Carson & Robert Currie / performance
19:30 – Literárny zjazd: Cornelia Hülmbauer, Andrea Salajová, Marián Milčák, Dana Podracká, Michael Donhauser
21:00 – Požoň sentimental / koncert
23:00 – Otváracia afterparty

10.10. I Štvrtok I

15:00 – Workshop LITA o autorskom práve / SPRIEVODNÝ PROGRAM
17:00 – Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance
17:00 – Jana Bodnárová / videoinštalácia
17:30 – Michal Hvorecký / autorské čítanie a diskusia
18:00 – Petra Hůlová / autorské čítanie a diskusia
18:30 – Ľudmila Machová & Lucia Veselá: Hľadanie spojenia / performance
19:00 – Literárny zjazd: Márió Z. Nemes, Piotr Macierzyński, James Sutherland-Smith, Rudolf Jurolek, Marie Iljašenko
21:00 – mimoOs & Priekopník Veverička: Millennial Magic Mirror / tanečno-hudobná performance
22:00 – Afterparty

11.10. I Piatok I 

 FiF Univerzity Komenského, Katedra slovanských filológií ◆
10:00 Diskusný slalom: Miroslav Micanović, Senko Karuza, Uroš Prah; moderuje Željko Predojevič / SPRIEVODNÝ PROGRAM

Pistoriho palác ◆
17:00 – Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance
17:00 – Jana Bodnárová / videoinštalácia
17:00 – Diskusný slalom: Rozstaje.art (Alexander Horák, Veronika Gogola, Aron Zoldy) / prednáška, diskusia a prezentácia projektu
18:00 – Vyhlásenie výsledkov súťaže Básne SK/CZ 2019 / ceremoniál
18:30 – Luljeta Lleshanaku / autorské čítanie a diskusia
19:00 – Literárny zjazd: Uroš Prah, Barbara Klicka, Senko Karuza, Miroslav Micanović
20:00 – Nóra Ružičková & Marianna Mlynárčiková: ← a b c → / performance
21:00 – Beyuz DJ set / afterparty

Predajné stánky (od stredy do piatku vždy od 17:00): Vlna/Drewo a srd., KK Bagala, Modrý Peter, Literárna bašta, Skalná ruža, FACE, Asociácia kultúrnych časopisov, Post Bellum

12.10. I Sobota I 

16:00 – Diskusný slalom: Post Bellum – Sloboda tvorby v 20. a 21. storočí
17:30 – Literárny zjazd: Luljeta Lleshanaku, Milo Janáč, Vanda Rozenbergová, Miroslav Micanović,Senko Karuza
19:00 – Osamelí bežci / premietanie filmu
20:30 – Diskusný slalom: Ivan Štrpka / diskusia
21:00 – Queer Jane / koncert

 

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.