North Dakota State University Wind Symphony Orchestra v Bratislave

MiestoKoncertná sieň Slovenského rozhlasu
Mýtna, 811 07 Bratislava - Staré Mesto
ZačiatokUtorok, 21.05. o 19:00
KoniecUtorok, 21.05. o 22:00
ŠtítkyVážna hudba
kúpiť vstupenkyzistiť viac

Koncert Dychového symfonického orchestra bude úvodným podujatím a odštartovaním 17. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine.

Dychový symfonický orchester North Dakota State University vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uvedie pestrý program symfonických diel svetoznámych (Eric Whitacre, John Philip Sousa, Aaron Copland, Leonard Bernstein), aj menej známych skladateľov v úprave pre dychový orchester. 

Na úvod podujatia sa vzájomne vyzvú starostovia mestských častí Bratislava-Lamač (7772 obyvateľov) a Bratislava-Vajnory (5777 obyvateľov) do priateľského súboja v rámci Svetového dňa výziev (World Challenge Day, koordinátor Asociácia športu pre všetkých), ktorý sa bude konať v stredu 29. mája 2019.

Kde sa tohto roku rozhýbe viac obyvateľov v minimálne 15 minútovom organizovanom telesnom pohybe (telocvik, beh, tanec, futbal, tenis)? Kde rozkrútia viac kolies proti rakovine? Kde vyzbierajú viac do zbierkových pokladničiek Nadácie Výskum Rakoviny?

Patrónkou kampane Na kolesách proti rakovine je úspešná paralympijská športovkyňa Veronika Vadovičová. Ambasádorom akcie v Lamači a Vajnoroch je námestník primátora hl. mesta Slovenska Bratislavy Ing. Juraj Káčer.

Počas koncertu je možné podporiť zbierku Nadácie Výskum Rakoviny (zaregistrovaná na MV SR) na podporu vedecko-výskumných projektov.