No Finish Line na Slovensku

MiestoDvořákovo nábrežie, Bratislava, Slovenská republika
ZačiatokStreda, 9.10. o 10:00
KoniecNedeľa, 13.10. o 21:00
ŠtítkyIné podujatie
zistiť viac

V Bratislave odštartuje premiérový ročník európskeho charitatívneho behu No Finish Line. Stredoeurópska  premiéra tradičného behu potrvá päť dní a tak ako inde vo svete aj u nás výťažok z behu poputuje na podporu zaujímavého projektu pre deti.

Bratislava premiérovo doplní metropolu Francúzska Paríža, gréckych Atén, nórskeho Osla, francúzskeho Nice a Monaco. Princíp behu NO FINISH LINE je jednoduchý a prístupný pre všetkých. Je to o behu alebo chôdzi po okruhu 1500 metrov, otvorenom 24/24h po dobu 5 dní, toľkokrát, koľko sa účastníkom chce alebo zvládnu.

Medzi účastníkmi bratislavskej edície behu nebudú chýbať ani tváre známych športovcov. Tou asi najznámejšou, ktorá svoju účasť potvrdila, je trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan. Peter na súťažný okruh vybehne v nedeľu 13. októbra.  „Peter urobil veľké gesto, že si po náročnej sezóne urobil v kalendári miesto a príde podporiť náš beh. Opäť teda dokázal, že je špičkovým športovcom s veľkým srdcom. Samozrejme zavážil aj fakt, že sa na štartovej čiare stretne s monackým kniežaťom Albertom, keďže náš najúspešnejší cyklista je rezidentom práve Monackého kniežactva,“ komentovala účasť nášho najúspešnejšieho cyklistu Katarína Petrášová z neziskovej organizácie Children&Future Bratislava, ktorá No Finish Line priniesla do Bratislavy.

K Saganovi a ku kniežaťu Albertovi II.  sa pridajú aj ďalšie známe tváre a svojou účasťou tak spestria program finálových dní No Finish Line v Bratislave. „Vo štvrtok je ako súčasť No Finish Line pripravený 24-hodinový MiddleCap Challenge pre firemné tímy. V piatok doobeda si hlavne školáci budú môcť zabehnúť s našimi úspešnými olympionikmi,  medzi ktorými  nebudú chýbať Dominik Hrbatý, Martina Kohlova  a Jozef Gönci. 

No a najväčšiu divácku, ale aj bežeckú účasť očakávame v posledný deň, teda v nedeľu, kedy sa k Petrovi Saganovi pridajú také známe mená ako Dominika Cibulková, Ľubo Višňovský, Jozef Lohyňa, Matej Tóth, Peter Hochschorner, Pavol Hochschorner, Jozef Gönci, Jozef Krnáč, či Karina Cíleková-Habšudová“, hovorí o programe a účastníkoch behu Peter Pukalovič, riaditeľ agentúry BE COOL.

Okruh slovenskej edície bude vytýčený na nábreží Dunaja medzi mostom Lafranconi a River Parkom, a je pripravený aj na nočné behanie.  Nezisková organizácia Children&Future Bratislava za každý zabehnutý kilometer venuje 1 € na podporu projektu vybudovania jedinečného Terapeutického ihriska pre deti, ktoré čakajú tie najnáročnejšie diagnostické vyšetrenia. Ide o unikátny projekt, vďaka ktorému sa v Holandsku podarilo znížiť potrebu uspávania detí o 40 %. Verné makety prístrojov CT a MR simulujú diagnostické vyšetrenia a pripravia dieťa na jeho priebeh natoľko, aby vyšetrenie zvládlo bez potreby narkózy.

Charitatívny beh NO FINISH LINE vznikol v roku 1999 v Monaku s cieľom podporiť myšlienku vyhlásenia 20. novembra za univerzálny medzinárodný deň práv dieťaťa.

Doposiaľ sa behu v Európe zúčastnilo 154 776 bežcov a vybehala sa suma 3 757 387 €.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.