Mesiac Frankofónie na Slovensku

MiestoBratislava
ZačiatokStreda, 6.03. o 19:00
KoniecPiatok, 29.03. o 19:00
ŠtítkyPodujatia pre širokú verejnosť
zistiť viac

Už po piaty krát za sebou bude mesiac marec Mesiacom Frankofónie na Slovensku a ponúkne všetkým milovníkom francúzskeho jazyka a frankofónnych krajín pestrý kultúrny program.

Toto celonárodné podujatie má za cieľ rozšíriť frankofóniu po celom Slovensku, od západu na východ, od Bratislavy, Nitry, cez Ružomberok, Banskú Bystricu, Zvolen, až do Prešova a Košíc. Podujatia Mesiaca Frankofónie sú určené milovníkom filmu, klasickej, či popovej hudby, umeleckých výstav, ako aj literatúry, gastronómie a diskusných prednášok.

Bratislava začne svoj Mesiac Frankofónie týždňom francúzskeho filmu Crème de la Crème, po ktorom bude nasledovať večer spoločenských hier. Od polovice marca bude galéria Francúzskeho inštitútu hostiť dvojitú komiksovú výstavu na tému ľudských práv a imigrácie. Francúzsky hovoriaci akademici a rečníci budú diskutovať o feminizme a literatúre, ako aj o diele Michela Houellebecqa, ktorý je jedným z najkontroverznejších a najprekladanejších autorov na svete. Zlatou bodkou bratislavského Mesiaca Frankofónie bude už tradične semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky a koncert vychádzajúcej hviezdy francúzskeho elektronického popu Charles-Baptista.

Prinášame vám aj podrobný prehľad podujatí situovaných v našom hlavnom meste.

Kompletný program Mesiaca Frankofónie bude k dispozícii na internetovej stránke Francúzskeho inštitútu na Slovensku.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.