LSS – Romeo a Júlia

MiestoBratislavský hrad
Hrad, 811 06 Bratislava
ZačiatokPiatok, 12.07. o 20:30
KoniecPiatok, 12.07. o 23:00
Vstupné13.00 € - 33.00 €
ŠtítkyDivadelné predstaveniaFestivalyKultúrne leto
kúpiť vstupenkyzistiť viac

Festival je najstaršou a najväčšou divadelnou prehliadkou pod šírym nebom v Európe, zameraným na uvádzanie diel Williama Shakespeara. Sú vždy sviatkom divadla ako takého a naviac v netradičnom open air priestore Bratislavského hradu. Tento rok sa uskutoční v termíne od 5. 7. do 4. 8. 2019. Začiatky predstavení budú o 20:30, vstup do hľadiska od 20:00.

Romeo a Júlia

Dá sa s istotou povedať, že Romeo a Júlia je najväčšou ľúbostnou tragédiou všetkých čias. Nebude náhoda, že sa k nej neustále vracajú aj iní autori, umelci, a na jej pôdoryse stavajú diela nové. Čistá láska v akomsi nepriateľskom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať, pokiaľ tu bude živý, cítiaci človek. Nesie v sebe nádej, nesie v sebe možnosť harmónie, možnosť odpustenia.

To sú tie zásadné východiská, na ktorých chce režisér inscenáciu postaviť. Pozrieť sa nemilosrdne na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nadstaviť zrkadlo.

Mladý Romeo má so svojimi kamarátmi potrebu voľného neviazaného života, revolty, svoje názory tlmočí prostredníctvom kapely, kde prezentujú veľkú Shakespearovu poéziu. Samozrejme, od svojich rodičov, nenachádza pre tieto svoje aktivity najmenšie pochopenie. Ale ako to už býva, táto hudba priťahuje tých, od ktorých by sme to nečakali.Hlavne dcéru Kapuletovcov, krásnu krehkú Júliu. Príbeh poznáme. Mladí sa do seba fatálne zamilujú, ich láska vedie k dráme a konečne cez absurditu konca mladých životov k očisteniu ich predkov.

OSOBY A OBSADENIE: 

ROMEO: David Hartl
MONTEK: Marcel Ochránek
MONTEKOVÁ: Renáta Rundová
Meno: Renáta Rundova
BENVOLIO: Vladislav Plevčík
JÚLIA: Mária Schumerová
JÚLIINA PESTÚNKA: Sisa Sklovská
KAPULET: Marek Majeský
KAPULETOVÁ: Soňa Norisová
TYBALT: Tomáš Turek
MERKUCIO: Tomáš Grega
PARIS: Martin Varinský
OTEC VAVRINEC: Tomáš Vravník
AKROBATI: skupina Born to trick

INSCENAČNÝ TÍM:

PREKLAD: Jozef Kot
RÉŽIA: Dodo Gombár
KOSTÝMY: Dáša Veselovská
SCÉNA: Pavol Andraško
HUDBA: Róbert Mankovecký
PRODUCENT: Janka Zednikovičová
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCA: Ján Ševčík

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.