Joshua Abrams & Natural Information Society

MiestoA4 - priestor súčasnej kultúry
Karpatská 2 (budova YMCA), 81105 Bratislava
ZačiatokStreda, 20.03. o 20:00
KoniecStreda, 20.03. o 23:00
Vstupné7 eur
ŠtítkyPopulárna hudba
kúpiť vstupenkyzistiť viac

Ako znie rituálna hudba afrických moslimov? Koľko podôb má hudobný minimalizmus? Na tieto otázky odpovedá Joshua Abrams a jeho banda Natural Information Society.

Joshua Abrahams je všestranný americký skladateľ z Chicaga, ktorý sa už dlhšiu dobu venuje rôznym podobám súčasnej hudby. V poslednej dobe najmä projektu Natural Information Society. Je to kapela, v ktorej hrajú na elektronické aj akustické nástroje.

Ich čerstvý a neopočúvaný prístup k minimalizmu do neho prináša ľudský element ako protilátku k našej uponáhľanej dobe. Je to veľmi prístupný spôsob, akým spojiť etnické vplyvy s minimalizmom, vážnou hudbou, džezom a improvizáciou do niečoho, čo prehovára na poslucháča univerzálnym jazykom.

Vystúpenie Natural Information Society doplní nová škola slovenských skladateľov a skladateliek. Svoj sólový projekt predstaví Lenka Novosedlíková, ktorá sa venuje akustickej aj elektronickej hudbe, a tiež má blízko k rytmickému minimalizmu. Lenka Novosedlíková hrá na perkusie, marimbu aj klarinet a skladá elektronickú hudbu. V Áštvorke predstaví svoj sólový projekt spolu so skladateľom Matejom Slobodom.