[fjúžn] – 14. ročník festivalu nových menšín

MiestoBratislava
ZačiatokŠtvrtok, 12.09. o 18:30
KoniecSobota, 21.09. o 21:30
ŠtítkyFestivaly
zistiť viac

VÝSTAVY

Tomáš Halász: Odkiaľ si?

9.9. – 22.9. / Staré mesto
výstava vo verejnom priestore

spolupráca: BigMedia

Slovensko je rozmanitejšie, ako si myslíme. Slováci, Maďari, Rómovia, Rusíni, Ukrajinci, Česi, Nemci, Poliaci, Chorváti, Srbi, Židia, Bulhari, Moravania, Rusi, cudzinci. A deti cudzincov. Mladí ľudia na fotografiách Tomáša Halásza sa všetci narodili na Slovensku. Avšak jeden alebo obaja rodičia každého z nich sem prišli z inej krajiny. Čo pre nich znamená ich cudzokrajný pôvod? Ako ovplyvňuje ich identitu? Kde majú domov? Ako vnímajú sami seba a ako ich vnímame my ostatní? A ako často počúvajú otázku: Odkiaľ si? Výstava bude počas festivalu nainštalovaná v uliciach Starého mesta, tak majte oči otvorené!

Aleš Vojtášek: The Staircase

od 12.9. / schody na Klariskej a Podjavorinskej
umelecká inštalácia

spolupráca: Bratislava-Staré mesto

Nová inštalácia umelca Aleša Vojtáška je vyjadrením túžby po Slovensku bez škatuľkovania, predsudkov či xenofóbie. Spoločnosťou, ktorá je zmietaná búrkou „izmov“ – od populizmu, cez nacionalizmus až po fašizmus – sa dá ľahko manipulovať, preto je dôležité nepodľahnúť, nezovšeobecňovať. Ale vnímať hodnotu človeka, jeho kvality, vnútro. Výstup po schodisku symbolizuje rituál, je očistou od stereotypov a symbolom nádeje, že na vrchole snahy nájdeme otvorenejšie, chápavejšie a sebavedomejšie Slovensko pre všetkých.

14. ročník festivalu [fjúžn] hľadá odpovede na zdanlivo ľahké otázky

Kto som? Kto sme my? Odkiaľ pochádzame? Záleží na tom?

Multižánrový festival [fjúžn] opäť predstaví program približujúci cudzincov a nové menšiny. V týždni od 12. do 21. septembra prinesie možnosť spoznať ľudí, ktorí sú súčasťou našej krajiny, hoci z nej nepochádzajú, ale aj tých, ktorí sa tu narodili, no majú cudzokrajné korene.

V Bratislave budú počas celého festivalového týždňa na rôznych miestach prebiehať koncerty, výstavy, diskusie, komunitné podujatia či aktivity pre deti. Počas koncertov a klubových nocí sa môžete tešiť na rôznorodosť žánrov.

Ústrednou témou štrnásteho ročníka festivalu je premenlivosť a jedinečnosť identity. Festival kriticky reflektuje najmä jej jednorozmerné vnímanie a nabáda k diskusii o tom, koľko zložiek identity vlastne človek môže mať a aké sú identity cudzincov žijúcich mimo domova. Náš každodenný obraz v zrkadle sa nám možno zdá nemenný a prirodzene stály. Ak sa však z nejakého dôvodu ocitneme v cudzom prostredí, zistíme, aké to je byť tým iným.. Ako sa cítia ľudia, keď redukujeme ich osobnosť na základe jednej vybranej stránky identity? O tom, ako o identitách premýšľať inak, ako prekonávať strach z neznámeho a vyhýbať sa nálepkovaniu, budeme spoločne diskutovať na festivale [fjúžn].  

 

PROGRAM

 

štvrtok, 12. septembra 2019

 

 • 18:30 / Kalab, Zámocká 5

  vernisáž výstavy / vstup voľný

 

 • Kvet Nguyen: Priestor bez pamäti, bez hraníc a bez mena

  spolupráca: Krajanský inštitút
  jazyk: slovenský
  Byť niekým je relatívny pojem. Patriť niekam má tiež svoje (ne)hranice. Migrácia v globalizovanom svete ponecháva pojem národ premenlivo plávať medzi nami. Študentka VŠVU Kvet Nguyen vo svojej tvorbe pracuje s pocitmi diaspór a ich neskorších generácií. Zhmotňuje veci, ktoré tvoria identitu. Neočakáva konkrétnu odpoveď, zámerom je pýtať sa. Aké je byť cudzinkou vo vlastnej vlasti?Výstava fotografií potrvá do 4.10. 2019.

 

 

 • [fjúžn] warm-up párty: Gonsofus | United Flavour Soundsystem | Ešli

  20:00 / KC Dunaj, Nedbalova 3
  koncert / 5 €, predpredaj 4 €
  Tancovačka ako sa na úvod poriadneho festivalu patrí! Českí United Flavour Soundsystem priam sršia energiou, čomu sa ani nemožno čudovať, keďže základom tejto kapely sú frontmanka Sista Carmen zo Španielska a producent a basgitarista Djei Gogo, pôvodom z Pobrežia Slonoviny. Naservírujú vám moderný mix reggae, hip hopu, r’n’b, či world music. Domácu scénu bude zastupovať medzinárodný projekt Gonsofus, ktorý tvorí dvojica Sasha Mamaev a Gábor Tokár. A celé to ešte osvieži Američanka so slovenskými koreňmi Ešli či dídžeji Rossyeball a Birdperson.

piatok, 13. septembra 2019

 

 • Stredoeurópske fórum: Sloboda prejavu – samozrejmosť alebo zbraň?

  18:00 / Nová Cvernovka, Račianska 78
  diskusia / vstup voľný

  Tento rok bude mať na našom festivale premiéru Stredoeurópske fórum, na ktoré opäť zavítajú vzácni hostia. Khalid Albaih je renomovaný karikaturista, zakladateľ online siete nezávislých politických karikaturistov, vo svojej vlasti – Sudáne – zakázaný. Péter Molnár je maďarský spisovateľ, básnik, teoretik médií a slobody slova a aktuálny víťaz súťaže European Slampionship. A napokon Zuzana Kepplová je slovenská spisovateľka a komentátorka denníka SME. Diskusiu moderuje riaditeľka viedenského festivalu Humanities, Dessy Gavrilova.
  O úvodné slovo na tému Strach a identita sa postará Ivan Krastev, politológ a Stredoeurópan, ktorý patrí k navjplyvnejším politickým mysliteľom súčasnosti. V slovenčine mu naposledy vyšla kniha Čo príde po Európe?
  Khalid Albaih do Bratislavy zavíta na pozvanie festivalu [fjúžn] a združenia literarnyklub.sk a v Novej Cvernovke predstaví aj svoje ilustrácie.

 

 •  الاندماج Elektro Hafla: Arabian Panther | Amar du Désert

  19:00 / Nová Cvernovka, Račianska 78
  párty / 7 €, predpredaj 5 €
  spolupráca: Elektro Hafla | Blue Night Jungle
  Chcete spoznať klubovú hudbu Orientu? Tak hybajte v piatok večer do Cvernovky, kde sa bude konať ďalšia Elektro Hafla, na ktorej sa tentoraz predstaví النمر العربي (Arabian Panther). Pôvodom Libanonec dnes žije vo Francúzsku a svoju hudbu vydáva aj na prvom palestínskom labeli Harara. Právom ho považujú za čerstvý vietor na arabskej klubovej púštnej vlne. Pridá sa k nám i Amar Du Désert, alias Bertrand Lachambre, šéf labelu Blue Night Jungle, ako aj rezident akcie DJ Ramzy Al Spinoza z Izraela a domáci DJ Mooshak.

 

 • Quiz Night

  19:00 / Restaurant Parlament, Námestie Alexandra Dubčeka 1
  kvíz / vstup voľný
  spolupráca: Welcome to Bratislava
  jazyk: anglický
  registrácia: info@welcometobratislava.eu
  V reštaurácii s panoramatickým výhľadom si budete môcť otestovať svoj všeobecný rozhľad v angličtine. Zoberte kamošov a vytvorte maximálne štvorčlenné družstvo, alebo príďte sami a s niekým vás dáme dokopy. Kapacita je limitovaná na 13 tímov, takže sa nezabudnite zaregistrovať na info@welcometobratislava.eu.

 

sobota, 14. septembra 2019

 • BaBinec 

  11:00 – 17:00 / Kultúrne centrum Córdoba, Obchodná 31
  komunitné podujatie / vstup voľný
  spolupráca: Islamská nadácia na Slovensku
  jazyk: slovenský, anglický
  registrácia: komunity@fjuzn.sk

  Ani tento rok nemôže na našom festivale chýbať špeciálne multikulti podujatie len pre ženy! Bez ohľadu na národnosť, farbu pleti, svetonázor či vierovyznanie všetky dámy, devy i slečny pozývame zažiť nevšedný deň plný exotických chutí a nových poznatkov. Podmienkou účasti je iba zvedavá myseľ, otvorené srdce a štipka empatie (a prihlásenie sa e-mailom na komunity@fjuzn.sk).

 

 • I Don’t Know Who I am Anymore

  19:30 / Kalab, Zámocká 5
  improvizované divadlo / vstup voľný
  spolupráca: Funnylicious
  jazyk: anglický
  Jedinečné predstavenie, ktoré nemá scenár, a preto nemôže byť nikdy rovnaké! Záleží len na divákoch, ako sa dej vyvinie. Staňte sa aj vy jeho spolutvorcami a zažite na vlastné oči a na vlastnej koži spontánnosť improvizácie.

 

 • [fjúžn] latino sounds: Ismar Rivero ft. Maria Juana Son | Anakena

  20:00 / Bohéma Bar, Námestie SNP 30
  koncert / 4 €, predpredaj 3 €
  V sobotu môžete rozhýbať svoje boky na latino párty! Zahrá pôvodom kubánsky pesničkár a hudobník Ismar Rivero, ktorý vo svojej hudbe kombinuje vplyvy rumba cubana, flamenca, reggae a ďalšie žánre svetovej hudby. Nám sa predstaví v projekte Ismar Rivero ft. Maria Juana Son, v ktorej účinkuje aj basák a aranžér Marcel Ramos z Čile a perkusionista Alex Machado z Mexika.
  Závan Karibiku zas so sebou prinesie hudobné zoskupenie Anakena pôvodom z Venezuely. Zahrajú vecičky zo svojho debutového albumu, ktorý označujú ako magickú cestu Karibikom.

nedeľa, 15. septembra 2019

 • [fjúžn] zóna na Dobrom trhu

  10:00 – 17:00 / dvor ZŠ a MŠ Milana Hodžu, Podjavorinskej 1
  komunitné podujatie / vstup voľný
  spolupráca: Punkt
  jazyk: slovenský, anglický

  Máte radi Dobrý trh? Tak určite navštívte aj [fjúžn] zónu, ktorú tentokrát pre vás otvoríme na dvore základnej školy na Podjavorinskej ulici. Budete mať možnosť zoznámiť sa s Bratislavčanmi z celééého sveta: od Japonska, cez Etiópiu, Nepál, Afganistan a Indiu, až po Keňu, Ukrajinu, Chorvátsko či Irán. Čakajú na vás dobré jedlo, hudba, tanec, workshopy a netradičné spoločenské hry. Predstavia sa i mimovládne organizácie ako Amnesty International, Slovenská humanitná rada, Mareena, IOM – Medzinárodná organizácia pre migráciu, Liga za ľudské práva či Krajanský inštitút. A veselo bude aj na pódiu, kde vystúpia hudobníci Luka Majetić, Gordon Tan a Stanislav Počaji, tanečníčka Aron Mitu s jamajským štýlom dancehall, deti z Ukrajinskej školy v Bratislave, muzikanti Ismar Rivero feat. Maria Juana Son, populárna zostava Thierry and Friends a na záver aj Divadlo SpozaVoza s Ružovou rozprávkou. Prekvapenie za plotom chystá fotograf Aleš Vojtášek s Magdalénou Izakovičovou.

 

 • FolkLab: JAzyk!

  19:30 / Nová Cvernovka, Račianska 78
  tanečné predstavenie / 8 €, zľavnené 5 €
  spolupráca: Dragúni
  Umelecká prezentácia vybraných fenoménov nehmotného kultúrneho dedičstva (etiópsky kávový obrad bunna, rozkazovačky, slovenský posunkový jazyk či ovčí zdych) z perspektívy troch autorsko-interpretačných tímov. FolkLab je platforma občianskeho združenia Dragúni, ktorá sieťuje umelcov z rôznych oblastí umenia so zámerom iniciovať a podnietiť tvorivú autorskú spoluprácu s rešpektom k poznávaniu tradičnej kultúry.

 • Zánik domu Usherovcov – Pjoni & Georgij Bagdasarov live

  20:00 / Kino Lumière, Špitálska 4
  film / 5 €, zľavnené 4 €
  spolupráca: Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmových klubov
  jazyk: francúzsky, anglický
  V roku 1928 natočil Jean Epstein dnes už kultový nemý horor podľa literárnej predlohy Edgara Allana Poea. Na festivale k nemu naživo zvukovú kulisu vytvoria hudobníci Pjoni a Georgij Bagdarasov.

  .

pondelok, 16. septembra 2019

 • Stretne sa kňaz, rabín a imám v Córdobe … na Obchodnej

  16:00 / Kultúrne centrum Córdoba, Obchodná 31
  diskusia / vstup voľný
  spolupráca: Islamská nadácia na Slovensku
  jazyk: slovenský
  Medzináboženský dialóg v praxi. V uvoľnenej atmosfére sa opäť zídu evanjelický kňaz Ondrej Prostredník, rabín Miša Kapustin a imám Mohamad Safwan Hasna, aby spoločne uvažovali o cestách k vnímavejšej a tolerantnejšej spoločnosti v kontexte našich rôznych hodnôt, postojov a identít. Moderuje Mário Nicolini z organizácie Fórum náboženstiev sveta Slovensko. Príďte a pýtajte sa!

  .

 • Dolnozemské selanky

  18:00 / Kalab, Zámocká 5
  vernisáž výstavy / vstup voľný
  spolupráca: Krajanský inštitút
  jazyk: slovenský
  O autonómnej oblasti Vojvodina na severe Srbska sa hovorí, že je Európskou úniou v malom. Na ploche približne tretiny Slovenska žije až 23 národností, pričom slovenčina je tam jedným z úradných jazykov. Insitné umenie z oblasti Kovačice prídu osobne odprezentovať naivné umelkyne Klára Babka a Vieroslava Svetlik.

   

 • Kým (všetkým) sme?

  18:30 / Foajé, Štefánikova 16
  film + diskusia / vstupné dobrovoľné
  spolupráca: Amnesty International
  jazyk: anglický, slovenský
  Naše životy ovplyvňuje množstvo faktorov: zdravotný stav, životné podmienky, rodová identita, sexuálna orientácia, vzťahy, vzdelanie, zážitky, presvedčenia a mnoho iného. Čo z toho nás však definuje? Dá sa na základe pár charakteristík určiť identita človeka?
  Na návštevníkov čakajú epizódy zo seriálov Symbiotic a In Real Life, po ktorých bude nasledovať diskusia so zaujímavými hosťami a hosťkami o ich životnej skúsenosti a tiež o realite života menšín na Slovensku a rôznych podobách identity.

 • Kapitalks: Cudzincom vo vlastnej krajine?

  19:00 / Artforum, Kozia 20
  diskusia / vstup voľný
  spolupráca: Kapitál
  jazyk: slovenský
  O Slovensku často uvažujeme ako o krajine Slovákov a Sloveniek a národnostných menšín. Často si neuvedomujeme, že obyvateľmi sú aj cudzinci, ktorí tu dlhodobo žijú, aj keď nemajú slovenské občianstvo. A čo ich deti? Narodili sa tu, ale majú v sebe často čosi exotické. Ako ich vníma ich okolie? Ako vnímajú sami seba? Je podstatnejší pôvod rodičov alebo prostredie, v ktorom vyrastieme? O neviditeľnej menšine druhej generácie migrantov sa bude Laco Oravec zhovárať s Elenou Gallovou Kriglerovou a Samom Arbem.

   

utorok, 17. septembra 2019

 • Čaj pre dušu: Konver(t)zujeme

  17:00 / Berlinka, Nám. Ľudovíta Štúra 4
  diskusia / vstup voľný
  spolupráca: Mareena
  jazyk: slovenský
  Vierovyznanie je nepochybne jednou z fundamentálnych identít človeka. Prečo sa potom niektorí ľudia rozhodnú zmeniť svoje náboženstvo? A ako konverzia ovplyvňuje ich život? O tom i všeličom ďalšom sa budeme rozprávať s našimi hosťami.
  Po diskusii zaznejú klavírne skladby v podaní hudobníčok ukrajinského pôvodu Darie a Ingy Rudnichenko a Anastasie Danylyuk.

  .

 • Forum Theatre: Kocúrkovo – the town of freedom

  18:00 / Štúdio Kaplnka, Ventúrska 3
  divadlo / vstup voľný
  jazyk: anglický
  Jedenásť ľudí z rôznych kútov sveta – od Jemenu, Iraku, Turecka, cez Macedónsko, Španielsko, USA až po Slovensko – v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo metódou divadla fórum, počas ktorej sa herci (aj diváci) stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie a útlaku v spoločnosti.

   

 • Knižnica ideálov

  19:00 / Bystro – Komunitná Obývačka, Karpatská 3
  komunitné podujatie / vstup voľný
  spolupráca: Bystro
  jazyk: slovenský, anglický
  Bystro spája ľudí prostredníctvom nápadov, ako žiť pomalší a vedomejší život s rešpektom k prírode a k druhým. Príďte sa aj vy porozprávať o tom, ako zmeniť svet. Nezabudnite si priniesť svoje ideály o lepšom svete, o krajšom meste, o férovejšej politike, aby ste ich mohli požičať ďalším ľuďom.

 • Apples & Hrušky: Identity

  19:00 / Berlinka, Nám. Ľudovíta Štúra 4
  diskusia / vstup voľný
  jazyk: slovenský, anglický
  Iniciátorka a hostiteľka formátu Apples & Hrušky Nasi A. Motlagh sa tentoraz pozrie na festivalovú tému Identity v kontexte kultúry, feminizmu a psychológie. Jej pozvanie prijali Carmel Buckingham, Veronika Žilková a Veronika Valkovičová, ktoré sa zaoberajú týmito otázkami osobne i profesionálne.

 • Joke’s On You

  20:30 / Berlinka, Nám. Ľudovíta Štúra 4
  stand-up / 4 €, predpredaj 3 €
  spolupráca: Joke’s On You
  jazyk: anglický
  Zasmejte sa po anglicky! Tento rok sa môžete tešiť na štvoricu skúsených zabávačov: Alana Hendersona, Tamasa Vamosa, Mitcha Lefflera a Nasi.

   

streda, 18. septembra 2019

 • Turistom vo vlastnom meste

  17:00 / štart pri Pamätníku slovenského vysťahovalectva v Sade Janka Kráľa
  cykloprechádzka / vstup voľný
  spolupráca: Krajanský inštitút
  jazyk: slovenský
  Viete, kto bol Michal Bosák? A čo taká Zuzana Chalupová? Tušíte, po kom sú pomenované ulice Dudova, Mamateyova či Furdekova? Ak nie, tak skáčte na bicykle či kolobežky a spoznajte s Vladom Dolinayom ulice Petržalky, ktoré sú pomenované aj po (e)migrantoch! Celkom príznačne na cyklojazdu vyrazíme od základného kameňa Pamätníka slovenského vysťahovalectva v Sade Janka Kráľa (je to takmer v strede parku, vygooglite si).

  .

 • Folkekøkken: Afro-slovenská edícia

  18:00 / Štúdio Kaplnka, Ventúrska 3
  divadlo / vstup voľný
  jazyk: anglický
  Jedenásť ľudí z rôznych kútov sveta – od Jemenu, Iraku, Turecka, cez Macedónsko, Španielsko, USA až po Slovensko – v jednom predstavení. Ich kolektívne dielo vzniklo metódou divadla fórum, počas ktorej sa herci (aj diváci) stretávajú spolu na scéne a diskutujú o reálnych príbehoch a témach diskriminácie a útlaku v spoločnosti.

   

 • Knižnica ideálov

  18:30 / Mareena, Lazaretská 32
  komunitné podujatie / vstup voľný
  spolupráca: Mareena
  jazyk: anglický, slovenský
  registrácia: Facebook Mareena
  Dánsku tradíciu komunitného stolovania Folkekøkken pravidelne prináša Mareena aj k nám na Jakubák. V uvoľnenej atmosfére majú ľudia rôzneho veku a kultúr príležitosť spolu okúsiť zaujímavé jedlá, podebatovať si a vzájomne sa tak spoznať. Tentoraz sme pre vás pripravili fúziu kuchyne afrických krajín s tou slovenskou. Ak sa chcete pridať, sledujte Facebook združenia Mareena pre viac informácií, pretože kapacita miest bude obmedzená.

 • Večer reklám, ktoré môžu meniť svet

  20:00 / Nová Cvernovka, Račianska 78
  prednáška / 4 €, predpredaj 3 €
  jazyk: slovenský
  Môže sledovanie kreatívnych sociálnych reklám prinútiť mladých ľudí zamyslieť sa nad súčasnou spoločnosťou a meniacim sa svetom? Filmový kritik Peter Konečný predstaví reklamné kampane, ktoré reagujú na spoločenské problémy dnešnej doby a rozvíjajú kritické myslenie, empatiu a ľudskosť.

štvrtok, 19. septembra 2019

 • [fjúžn] walk: Jürgen Rendl

  18:00 / štart na Prievozskej 10
  komentovaná prechádzka / vstup voľný
  jazyk: slovenský
  Vďaka nevšednému formátu [fjúžn] walks máte možnosť spoznávať Bratislavu očami cudzincov, ktorí žijú medzi nami. Tentoraz nás svojimi obľúbenými zákutiami “východnej” Bratislavy prevedie výskumník a rozhlasový redaktor Jürgen Rendl. Začíname na Prievozskej 10 (pred reštauráciou Veg Life).

 • Clash of Languages: O identite

   18:00 / Goetheho inštitút, Panenská 33
  slam poetry / vstup voľný
  spolupráca: Fountain Poetry
  jazyk: anglický, nemecký, český, slovenský
  Večer plný slam poézie a miešania jazykov. O priazeň publika zabojujú vo viacerých kolách hneď tri tímy – nemecký, anglický a česko-slovenský. A keďže témou bude identita, môžete si byť istí, že to bude veľmi osobné!

   

 • ajlavmjuzik [fjúžn] najt: Koolade | Brenk Sinatra | C.Monts & DJ Tuco

  20:00 / Fuga, Námestie SNP 24
  párty / 5 €, predpredaj 4 €
  spolupráca: ajlavmjuzik
  V spolupráci s ajlavmjuzik vám opäť prinesieme nadupaný výber producentov a DJ-ov mixujúcich nielen skladby, ale aj kultúrne vplyvy. Z Rakúska príde zahrať producentský gigant so srbskými aj slovenskými koreňmi Brenk Sinatra. Kapela S3 s Miles Bonnym, ktorej je členom, získala so svojím albumom nomináciu na Austrian Amadeus Awards. Koolade zohrával zásadný význam pri zakladaní hip-hopového žánru v balkánskom regióne. Špeciálnym hosťom jeho show budú slovenskí GR TEAM. Zahrajú aj C.Monts & DJ Tuco, obaja pôvodom z Veľkej Británie, ktorí zakotvili v Prahe. O domáci support sa postará FOM, ktorý mixuje inštrumentálne beaty s nádychom staroby a producent ingrediens spájajúci prvky lo-fi hip hopu s chill hop.

piatok, 20. septembra 2019

 • Bratislava True Stories

  19:30 / Satori Stage, Mickiewiczova 9
  storytelling / vstup voľný
  spolupráca: Story Nights
  jazyk: anglický
  Máte radi príbehy, z ktorých srší človečina? V tom prípade je večer storytellingu stvorený pre vás! Vybraní rečníci z celého sveta majú sedem minút na to, aby sa s návštevníkmi podelili o svoju skúsenosť. Vypočujete si ich osobné príbehy o objavovaní, ale aj o strácaní vlastnej identity, o neistotách, prijatí a o tom, kým vlastne sme. 

 • Mäss x [fjúžn] w Dinamarca

  20:00 / Sun Deck, Tyršovo nábrežie, port Kormorán III
  párty / 9 €, predpredaj 7 €
  spolupráca: Mäss
  Mäss do Bratislavy prináša ďalšieho výrazného umelca. V Štokholme žijúci Dinamarca šéfuje kultovému labelu Staycore. Klubovú scénu obohacuje svojou mimoriadne sviežou hudbou nasiaknutou latinom a karibskými vplyvmi. Zažijete intenzívny zvuk, v ktorom sa mieša trance, reggaeton, kuduro, gabber s nostalgiou a futurizmom. Okrem neho sa predstavia aj miestni chalani z mässu a kostí, Ink Midget a Isama Zing.
  Polovica vstupného poputuje na podporu organizácie Rainforest Trust, ktorá sa usiluje o konzervovanie a ochranu amazonských dažďových pralesov.

sobota, 21. septembra 2019

 • 角打ち [kaduči]: Ochutnávka saké & DJ Nori

  16:00 – 21:30 / Matsu premium tea & coffee, Špitálska 51
  ochutnávka / vstup voľný
  spolupráca: Matsu
  jazyk: anglický, slovenský
  Saké poznáme asi všetci. Z počutia! Ak ste ho ešte nikdy neochutnali, nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť potešiť svoje chuťové poháriky i peňaženku. V Matsu si budete môcť vybrať z bohatého výberu tohto typického japonského alkoholického nápoja za špeciálne ceny. Do rytmu zahrá japonský DJ Nori z Holandska.

 • Superar: Za rozmanitosť

  17:00 / Pistoriho palác, Štefánikova 25
  koncert detského zboru / vstup voľný
  spolupráca: Superar
  jazyk: slovenský
  Na záver 14. ročníka festivalu vám opäť ponúkneme už pravidelný koncert unikátneho detského zboru Superar, v ktorom je každé dieťa – bez ohľadu na pôvod či talent – vítané. Príďte si vypočuť piesne z celého sveta v podaní žiakov z Detvy, Plaveckého Štvrtka a Bratislavy.

 • Humans of [fjúžn]

  19:00 / Pistoriho palác, Štefánikova 25
  multižánrové podujatie / vstup voľný
  jazyk: slovenský
  S festivalom sa rozlúčime multižánrovým večerom plným zaujímavých cudzincov, ktorí robia naše mesto lepším a krajším. Nechajte sa prekvapiť!

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.