Hudobná história Bratislavy – Dežo Ursiny/ Spomienka na Deža

MiestoPark na Fedákovej ulici
Fedákova 841 02, 841 02 Dúbravka
ZačiatokSobota, 19.09. o 14:00
KoniecSobota, 19.09. o 21:00
ŠtítkyFestivalyHudbaKultúrne leto

V spolupráci s BKIS, MČ Dúbravka, Bratislavská organizácia cestovného ruchu

Cyklus koncertov odkrývajúci stopy a pôsobenie významných skladateľov a hudobných diel spätých s Bratislavou. Koncerty budú doplnené o zaujímavosti zo života jednotlivých umelcov v podaní profesionálnych sprievodcov na rôznych pekných miestach Bratislavy.

„Na tejto ulici som doma. A u žien som tu kráľ.“ SPOMIENKA NA DEŽA

V sobotu 19. septembra otvoríme spomienkovú akciu na nášho obľúbeného muzikanta Deža Ursinyho. Chystáme niekoľko prekvapení a tešíme sa aj na ďalšie koncerty tohto minifestivalu.

Podujatie venované Dežovi Ursinymu, slovenskému hudobníkovi, dramaturgovi, umelcovi a Dúbravčanovi v parku na Fedákovej v bratislavskej Dúbravke, na mieste bydliska umelca. Podujatie, ktoré sprevádzalo osadenie pamätníka Listovanie od sochárky Mgr. art. Miry Podmanickej, ArtD. Podujatie organizované občiansky, dobrovoľnícky, prístupné pre všetkých zadarmo. Podujatie, ktoré spojilo hudbu, literatúru, film, komunity, obyvateľov. Podujatie, ktoré odštartovalo oživenie a kultiváciu verejného priestoru parku na Fedákovej ulici v Dúbravke. Podujatie, ktoré oslovilo a motivovalo pokračovať, priniesť kultúru priamo na sídlisko, priniesť aj pridanú hodnotu v podobe umeleckého diela. Podujatie s vysokou návštevnosťou, ktoré zaplnilo nielen park na Fedákovej, ale aj hlavy, srdcia…

Zmena programu vyhradená

 

Podujatie je realizované s finančnou podporu Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoluorganizátor podujatia:

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.

Ďalšie podujatia

Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie podujatia.