Bratislava – korunovačné mesto s Tostaburom VIII.

MiestoHlavné námestie
Hlavné námestie, 811 01 Staré Mesto - Bratislava
ZačiatokSobota, 28.09. o 14:00
KoniecSobota, 28.09. o 14:30
ŠtítkyFestivalyHistória a tradícieKultúrne leto

Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel v Bratislave vám v špeciálne pripravenom cykle krátkych podujatí predstaví Bratislavu ako korunovačné mesto. Dozviete sa prečo sa Bratislava korunovačným mestom stala, spoznáte kráľovské insígnie a ich význam a samozrejme uvidíte dychberúce ukážky šermiarskych zápasov z čias protitureckých bojov, či orientálnych a dobových tancov, to všetko doprevádzané bubnovaním, vás spoľahlivo prenesie do dávnych čias.

Bratislava bola od roku 1563 do roku 1830 korunovačným mestom. V Dóme sv. Martina korunovali 10 kráľov, 1 kráľovnú (Máriu Teréziu) a 7 kráľovských manželiek. Súčasťou korunovačnej cesty kráľov bola Michalská brána. Dnes sa v tejto poslednej zachovanej bráne mestského opevnenia nachádza Múzeum zbraní, ale aj Korunovačný foto-video point, ktorý v spolupráci s Mestským múzeom Bratislava pripravil Bratislava Tourist Board (BTB) ako sprievodné podujatie festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019.

TOSTABUR je najstaršou šermiarskou skupinou na Slovensku, ktorá svoje šermiarske začiatky datuje už k roku 1964.
Súbor je zárukou kvalitného,  a zároveň rozmanitého prevedenia historických aktivít, najmä šermu a rytierskych aktivít, ktoré potešia zrak i srdce.  

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.