Antikvariát v MDPOH

MiestoCO kryt pod MDPOH
Laurinská 20, 811 01 Bratislava - Staré Mesto
ZačiatokPiatok, 14.06. o 19:00
KoniecPiatok, 14.06. o 22:00
Vstupné7 eur
ŠtítkyDivadelné predstaveniaKultúrne leto

Inscenácia je založená na pravdivých historických faktoch a vychádza z rovnomennej novely Ľuby Lesnej, ktorá vyšla v knihe Tisícročná žena. Ide o históriu známeho bratislavského antikvariátu Steiner, ktorá sa odohráva  počas protižidovských represálií na začiatku štyridsiatych rokov v  nacistickom Slovenskom štáte. Arizoval ho známy slovenský spisovateľ Ľudo Ondrejov.

Tento príbeh je vyrozprávaný cez spomínanie Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej. Jej otec Jozef Steiner bol pôvodným spoluvlastníkom antikvariátu. Rodičia Lýdie Piovarcsyovej naozaj v koncentračnom tábore zahynuli. Samotná Lydka sa aj po toľkých rokoch pokúša zmieriť so svojou minulosťou, prekonať ju činorodým životom a pochopením konania človeka, ktorý je v jej očiach konkrétnym vinníkom tragédie steinerovskej rodiny – Ľudovi Ondrejovovi. 

Postavu Lydky stvárňuje Emília Vášáryová, literárnu vedkyňu a neskôr mladú Lydku hrá Lucia Lapišáková, Ľuda Mistríka Ondrejova hrá Michal Ďuriš a SBSkára Miloša si zahrá Miloš Cibula. Realizačný tím tvoria ďalej výtvarníčka Tamara Lesná, hudobník Martin Karvaš, autorom krátkeho dokumentu je Adam Hanuliak.

Predstavenie Antikvariát si môžete pozrieť 11.6. a 14.6. o 19.00 hod. v CO kryte v MDPOH. Vstupenky v hodnote 7 € je možné si zakúpiť priamo pred predstavením v CO kryte.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.