Online vzdelávanie

ZÁBAVNÉ UČENIE PRE DETI A ŠTUDENTOV
 • uč sa doma, uč sa s .týždňom
  .týždeň vám v spolupráci s projektom zmudri.sk prináša sériu vzdelávacích videí. Fyzika, geografia, občianska výchova, dejepis i slovenčina. Päť predmetov v 24 pútavých videách pre žiakov aj dospelých. Špeciálne kvôli koronavírusu a zatvoreným školám sú všetky odomknuté.

 

 • SAV VZDELÁVA ŽIAKOV
  Slovenská akadémia vied sa rozhodla pomôcť žiakom, učiteľom a rodičom, a tak pripravuje vzdelávacie videá na témy v súlade so školskými osnovami, ktoré pokrývajú učivo pre žiakov druhého stupňa základných škôl, a tiež pre všetky ročníky stredných škôl, okrem maturitného. Každý deň na YouTube kanáli pribúdajú nové videá so zaujímavými prednáškami a pokusmi.

 

 

 

 • BUBLINA ČITA DEŤOM
  Články z detského časopisu Bublina nahovorené známymi osobnosťami: Kamilom Mikulčíkom na tému Egypt, Prastarý jazyk a Staráme sa o zvieratko…
  Bublin prináš aj skvelé nápady a tipy na práce na doma – Vyrob si sám.

 

 • DETSKÁ UNIVERZITA ONLINE ŠPECIÁL
  Divadlo Aréna, Univerzita Komenského a IT spoločnosť DATALAN prinášajú možnosť študovať online a získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského.
  Okrem počítača a chuti vzdelávať sa nepotrebujete nič viac. Štúdium  je bezplatné a prístupné všetkým žiakom základných škôl z celého Slovenska. 

   

   

 • OLINE ATELIÉR TINY MINOR
  Ilustrátorka Tina Minorová otvorila ateliér, v ktorom pripravuje návody, ako sa môžete doma rozvíjať kreslením. Zámerom je dať návody najmä školákom a odbremeniť tak rodičov.
 AKTIVITY A VZDELÁVACIE KURZY PRE DOSPELÝCH
 • CREATIVE ACADEMY OFFICIAL LIVE
  Slovensko-česká marketingová akadémia Creative Academy predstavuje projekt, ktorým chce pomôcť slovenskému podnikateľskému prostrediu. Od 27.4. spúšťa zadarmo na svojej facebookovej stránke sériu živých prednášok na témy z oblasti modernej reklamy a marketingu.

 

 • ONLINE VZDELÁVANIE SO SLOVAKIANOU
  Náučné videá a rozbory diel napr. Mikuláš Galanda: Dve ženy. Spoznáte život a tvorbu jedného zo zakladateľov slovenskej moderny, bez ktorého si nie je možné predstaviť medzivojnové maliarstvo na Slovensku, a ani jeho pokračovanie v druhej polovici 20. storočia. Slovakiana.sk je webový portál, ktorý sprístupňuje digitalizované objekty zapojených slovenských múzeí, galérií, archívov a ďalších pamäťových a fondových inštitúcií. Na jednom mieste nájdete od konca novembra 2015 viac než milión zdigitalizovaných objektov, ktoré tvoria kultúrne dedičstvo Slovenska.

 

 

 • MATURITA S DIVADLOM LAB
  Čo je povinné, zvyčajne nie je obľúbené. Uľahčite preto maturantom učenie a dajte im vedieť o tomto projekte, kde im herci a režiséri divadla LAB prerozprávajú maturitné témy a prečítajú ukážky povinnej literatúry.Č ítanie bude prebiehať naživo na instagrame Divadla Lab.

 

 • SNM: LEGENDY O PANOVNÍKOCH UHORSKA
  SNM – Historické múzeum pripravilo pre menších i väčších fanúšikov histórie audio legendy o panovníkoch Uhorska. Grétka a Laura vám prerozprávajú strhujúce príbehy. Prvý diel je o panovníkoch z rodu Arpádovcov.
   
 • HISTÓRIA KAŽDODENNOSTI
  Cyklus 4 prednášok s Katarínou Nádaskou PhD. prirpavilo Staromestské centrum kultúry a vzdelávania. Venovaný  je napr. aj aktuálnej téme epidémií alebo poverám súvisiacim s tehotenstvom a pôrodmi.
 • NIGHT OF CHANCES
  Najväčšie študentské kariérno-vzdelávacie celovečerné podujatie, počas ktorého sa vašimi profesormi stanú podnikatelia a experti z praxe. Sledujte ich webináre a diskusie na aktuálne témy nielen o technológiách, ktoré v časoch krízy pomáhajú hľadať riešenia.

 

 • ORBIS PICTUS ISTROPOLITANA
  Online knižnica s učebnicami a titulmi vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana je verejne prístupná všetkým, ktorí používajú učebnice, pracovné zošity či pracovné učebnice. Pre pedagogičky a pedagógov budú k dispozícii aj online metodické príručky a zošity pre učiteľov.

 

 

 • THE ELEMENTS OF AI
  Helsinská univerzita pripravila sériu bezplatných online kurzov, naučte sa čo môžete, a čo nemôžete robiť s umelou inteligenciou a ako začať vytvárať rôzne AI metódy. Kurzy kombinujú teóriu s praktickými cvičeniami a je možné ich dokončiť vlastným tempom.

 

 • MoMA – online kurzy zadarmo
  Múzeum moderného umenia v New Yorku (The Museum of Modern Art) ponúka aktuálne zadarmo online kurzy. Ak sa chcete vzdelať v súčasnom umení, kurátori, umelci a návrhári vám priblížia diela obsiahnuté v zbierke a výstavách múzea. Do programu sa môžete kedykoľvek prihlásiť a dokončiť ho vlastným tempom. 

 

 

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.