Sobotné matiné koncerty

Matiné koncerty v Sade Janka Kráľa

Nová kultúrna scéna v Sade Janka Kráľa ponúka šesťkrát do týždňa pestrý program. Každú sobotu počas letných prázdnin je o 11.00 pripravený jeden z koncertov talentovaných slovenských speváčok – Andrei Bučko, Sisi Fehér, Adrieny Bartošovej, Lucie Piusi, Laury Jaskovej a Valentíny Vlkovej či Kataríny Málikovej. „Záleží nám na tom, aby si naše podujatia v rámci mestského festivalu Kultúrne leto mohli užiť aj matky či otcovia menších detí, pre ktorých nie je jednoduché vybrať sa večer na koncert. Preto ho ponúkame v doobedňajších hodinách,“ hovorí riaditeľka BKIS Katarína Hulíková. Vstup na koncerty je zdarma.

Sobotné matiné koncerty sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a spoluorganizátorom je organizácia Bratislava Tourist Board.

31. 7. o 11:00
Koncert Andrei Bučko
Vyštudovaná divadelná režisérka a dramaturgička je známa ako výrazný hudobný zjav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov tiež spieva, hrá na klavíri a venuje sa pedagogickej činnosti. Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, francúzskym šansónom, končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music. Andrea má na konte 4 autorské albumy a tento rok chystá aj nový sólový album. Niektoré novinky odznejú aj v sade Janka Kráľa, spolu s tvorbou z jej minulých albumov, vrátane projektu Morena. Piesne zahrá v duu s jedným z najtalentovanejších slovenských gitaristov Paľom Berezom.

7. 8. o 11: 00
Sisa Fehér
Košická speváčka a multiinštrumentalistka plynule pláva žánrami ako jazz, funk, blues, alternatíva, elektronika, hip hop či swing. Sisa Fehér v sólovom akte predstaví rôzne skladby zo svojich projektov prekladané s pesničkami, ktoré zaznejú len v tomto intímnom set upe. Tento koktejl Sisinej tvorby zaznie v podaní elektrickej gitary a spevu.

14.8. o 11:00
Adriena Bartošová
3B – Bartošová, Bereza, Burian. Jedinečné stretnutie dvoch špičkových gitaristov našej hudobnej scény spolu s hudobníčkou Adrienou Bartošovou predstaví pesničky zo speváčkinho najnovšieho CD, ale aj výber zo svetových evergreenov v nálade bossa nova.

21. 8. o 11:00
Lucia Piussi
Sólový koncert speváčky a textárky kapiel Terrible 2s a Živé kvety.

28.8. o 11:00
Laura Jasková a Valentína VlkováALENTÍNA VLKOVÁ
Valentína Vlková zažiarila v súťaži The Voice Česko Slovensko 2019, kde bezpochyby patrila k najvýraznejším talentom. Na viacerých skladbách v štýle drum´n´bass spolupracovala s textárkou Laurou Jaškovou, s ktorou vystúpi aj počas sobotňajšieho koncertu v Sade Janka Kráľa.

4.9. 11:00
Katarína Máliková
Koncert mladej a talentovanej skladateľky, klaviristky a speváčky, ktorej tvorba vychádza z aranžmánov ľudových piesní. Zároveň prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom, kde klasické hudobné vzdelanie výrazne dopĺňa aj jej fascinácia elektronickými inštrumentmi.

Viac informácií o programe Kultúrneho leta nájdete na www.kulturneleto.sk