Kultúra v mestských častiach

Staré mesto

Staré mesto ponúka v mesiaci február pestrú ponuku divadelných predstavení, výstav, ale aj fašiangových podujatí pre deti.
Podujatia nájdete v Divadle GUnaGU na Františkánskom námestí 7,  v Pistoriho paláci, Štefánikova 25, v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Školskej 14, v Galérii Z, na Ventúrskej 9, v Galérii F7 na Františkánskom námestí 7, či Staromestské centrum kultúry a vzdelávania na Gaštanovej 19.

Vyberte si z programovej ponuky, podujatie, ktoré bude vyhovovať práve vám!

 

Ružinov

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre všetkých milovníkov mäsa tradičné Ružinovské zabíjačkové slávnosti. V sobotu 2. februára 2019 od 10.00 v Parku Andreja Hlinku opäť ožijú zvyky, ktoré budú pripomínať tradície výroby zabíjačkových pochúťok. Ak máte radi výtvarné umenie, určite navštívte výstavu – Obrazy a artprotisy od umelkyne Emílie Hodasovej, ktorá začne 5. 2. 2019 o 18:00 a potrvá do 8. 4. 2019 v DK Ružinov. Na Valenína sa v Dome kultúry Ružinov chystá výnimočná  – bratislavská premiéra predstavenia o Alexandrovi Dubčekovi. Milan Sládek – Dubčekova jar.
Viac o programoch nájdete tu.

Rača

Mestská časť Bratislava-Rača vás pozýva na fašiangovú tanečnú zábavu 3. februára od 16.00 hod v Nemeckom kultúrnom dome.
Na svätého Valentína pohár račištorfského vína! Račiansky vinohradnícky spolok preto opäť chystá obľúbené podujatie Valentín s vinármi 15. a 16. februára.  Na miestnom úrade na Kubačovej ulici.nájdete autorskú výstavu pána Gabriela Loveckého s názvom Rozmanitosť. Výstava bude nainštalovaná od 4. do 28. februára.
Viac informácii o podujatiach v Mestskej časti Rača nájdete tu.

Petržalka

Mestská časť Petržalka vás pozýva na bohatý program v rámci Kultúrnych zariadení Petržalky, Napríklad v Dome kultúry Zrkadlový háj, zažijete v rámci fašiangovej sezóny – XIX. ročník petržalského maškarného plesu, ale aj Jubilejný 50. Bál Záhorákú, kde sa stretnú všetci zanietení rodáci a priatelia Záhoria. V programovej ponuke nájdete aj folkór – premiérové tanečno-divadelné predstavenie– (na)ZdarBoh!Folklórneho súboru Krtíšan pripraveného pri príležitosti 45. výročia založenia súboru alebo pestrý folklórny program  FS GYMNIK so staršími i novšími programovými číslami. MM Kabaret uvedie: DVORSKÝ JE AJ JAROSLAV A EŠTE AKÝ! Atmosféru živého nakrúcania zažijete pri natáčaní talk show Petra Marcina –  Neskoro večer. Pre deti nachystali Smejko a Tanculienka úplne nové predstavenie HIP HIP HURÁ! Divadlo zastúpia komédie Mafiánske historky alebo Len si pospi miláčik.
Viac z programovej ponuky nájdete tu.

Karlova Ves

Karloveské centrum kultúry pozýva 17. februára na Karneval s divadlom Babena, workshop vzdušnej akrobacie s Cirkuskusom – Vertikálne lano a šál. Do konca februára môžete ešte vidieť aj výstavu fotografií – Karlovešťan František Silavecký – Bratislavský fotograf v priestoroch Miestneho úradu na Námestí sv. Františka.
Slnko Records oživuje opäť myšlienku hudobného festivalu vo vlastnej réžii – Slnko Spirit 2019. V bratislavskom klube Kamel tak 15. februára odohrajú koncerty Katarzia, Pjoni, Lubo Burgr, Sisa Fehér, Leto s Monikou a ďalší interpreti, ktorí vydali album na značke Slnko Records v roku 2018.
Viac informácii o podujatiach v Karlovej Vsi

Vrakuňa

Mestská časť Vrakuňa pozýva na sobotné Divadielka pre deti  – Veselé historky zbojnícke (16.2.2019) a Z rozprávky do rozprávky (16.3.2019), ale aj pravidelné Tvorivé dielničky  v Spoločenskej sále na Poľnohospodárskej ulici. Do rovnakej sály si môžete prísť aj výdatne zatancovať na Vrakunskú tanečnú zábavu, či už priamo na Svätého Valentína 14.2. alebo o mesiac neskôr 14.3.2019.
Viac o programoch vo Vrakuni.

Podunajské Biskupice

Mestská časť Bratislava – Podunajské Biskupice srdečne pozýva na Súťaž v pečení fašiangových šišiek, ktorá sa uskutoční v sobotu 23. februára o 16.00 h.v Dome kultúry Vetvár. Do súťaže sa môžu zapojiť šikovné gazdinky prípravou šišiek podľa vlastného receptu. Porota vyberie tri najchutnejšie recepty, ktoré získajú atraktívne ceny a budú uverejnené aj na stránkach Biskupických novín.

V reštaurácii Tryskáč sa môžete každý mesiac skvele vytancovať na obľúbenej  OLDIES PARTY s Dj Ricardo  a Monikou Rigó. Viac o kultúrnych podujatiach v mestskej časti Podunajské Biskupice sa dozviete TU!

Dúbravka

V Kultúrnom dome Dúbravka poteší rodiny s deťmi predstavenie Divadla pod Hájom – Malý princ. Rozprávkový muzikál
sa začína 9. februára o 16tej. Dospelé publikum ocení hosťujúce predstavenie –  Rukojmí bez rizika s Václavom Vydrom v hlavnej úlohe. Pod názvom – Valentínsky DôveRUN Ty a Ja 2019 sa skrýva vo svete známy koncept štafetového behu párov, ktorý na Slovensku zastupuje práve dúbravské valentínske podujatie s traťou 5+5km. Ďalšia zo série prednášok, ktoré už štvrtý rok organizuje doktor Juraj Štekláč, predseda Komisie zdravotníctva a sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja bude venovaná anémii, chudokrvnosti a nedostatku železa v organizme, S témou – Chudokrvnosť – prednáška nielen o krvi, vystúpi hematologička MUDr. Monika Drakulová. 21. februára o 14.00.
Viac o kultúrnych podujatiach v Dúbravke.

Devín

V dome kultúry Devín vás 8.februára 2019 čaká Devínska fašiangová folklórno-rocková zábava. Tešiť sa môžete na živú hudbu,: mladých devínskych folkloristov Rípesláčik a Kobyli & devínsku rockovú kapelu – Neskorý zber. Deti sa 10. februára zabavia na Karnevale s kúzelníkom Talostanom a Dreanlandiou. Devínsky párty ples v štýle The Great Gatsby sa bude konať vo veľkej sále DK Devín,  16.2.2019. Vystúpi špeciálny hosť – Slovak Tango.
Viac o kultúrnych podujatiach v Devíne.

 

Záhorská Bystrica

V Záhorskej Bystrici vás 10. februára v Spoločenskom dome čaká Karneval, ktorý spolu s Mestskou časťou organizuje Občianske združenie Hlas nádeje. 16. februára pripravila Základná umelecká škola J. Kresánka – Klavírny maratón. Koncom mesiaca si zatancujete na Fašiangovej zábave alebo sa niečo zaujimavé dozviete v rámci Akadémie tretieho veku, ktorú organizuje Občianske združenie Pozitívum v nás.
Viac informácií o podujatiach v Záhorskej Bystrici.

 

Devínska Nová Ves

Na detskej divadelnej scéne v Istra centre v Devínskej novej vsi sa predstaví divadielko Jančiči s hrou Ako Jančiči stretla Brumka. Na Valentína sa uskutoční Detský fašiangový karneval a diskotéka. Dospelí sa budú môcť zabaviť  hneď na niekoľkých plesoch! Napríklad na nultom ročníku Devínskonovoveského farského plesu, alebo Rybárskom plese, či Plese fiutbalistov.
Viac informácií o podujatiach v Devínskej Novej Vsi.

Lamač

Starosta mestskej časti Lamač Lukáš Baňacký vás pozýva na Tanečný večer dňa 16. februára 2019 so začiatkom o 19,00 h, v sále Základnej školy na Malokarpatskom námestí. Vstupenky si môžete zakúpiť priamo na miestnom úrade v úradných hodinách.
Viac informácií o kultúrnych podujatiach v Lamači.

Vajnory

MČ Vajnory pozávy na Reprezentačný ples obyvateľov mestskej časti BratislavaVajnory, ktorý sa bude konať 9. februára 2019 od 19.00 h v priestoroch Domu kultúry Vajnory, Pod lipami 2, ale tiež na veľkolepú diskotéku pod názvom – Mega party 2. február 2019. Vystúpi tu Tanečná skupina Tribaladia a VUS Technik STU.
Viac informácií o podujatiach vo Vajnoroch.

Nové mesto

Stredisko kultúry Vajnorská v MČ Nové mesto pozýva na tradičné hudobno-tanečné programy so živou hudbou – Čaje o piatej . Viacero výmenných stretnutí zberateľov – mincí, pohľadníc, bankoviek, odznakov, vyznamenaní, telefónne karty, etikety, vreckové kalendáre, pivné tácky, filatélia, plagáty, knihy a gramoplatne. Uskutoční sa aj exkluzívna medzinárodná výstava minerálov, skamenelín a drahých kameňov. Hosťom  v pravidelnej talk show NA KUS REČI bude režisér, herec a zabávač Dano Dangl. Hudobným hosťom gitarová virtuózka Michaela Regecová.
Viac o podujatiach v Novom meste.

Rusovce

Posedenie pri krbe s Mgr. Marekom Vagovičom. Rusovce pripravili diskusiu so zaujímavou a významnou osobnosťou verejného života  Mgr. Marekom Vagovičom investigatívnym novinárom na tému hľadanie pravdy.
1. školský ples, sa bude konať dňa 9. februára 2019 o 19:00 hod., v kultúrnej sále Miestneho úradu v Rusovciach.
Viac informácií o podujatiach v Rusovciach.