Hudobný maratón BKIS

Ostatný víkend, 6. a 7. apríla žilo naše hlavné mesto už 14. ročníkom ČSOB Bratislava Marathonu, ktorý opäť raz podnietil tisíce Slovákov, ako aj viacerých zahraničných návštevníkov, obuť si športové tenisky a preveriť svoju súčasnú kondičku.

Už 10. rok bolo hrdým partnerom najväčších metropolitných pretekov aj Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, ktoré pre všetkých bežcov, ako aj oddaných divákov a fanúšikov behu pripravilo opäť – Hudobný maratón BKIS. Na trati vďaka nemu odzneli melódie všetkých žánrov, od verklikára cez ľudovky až po perkusionistu. Štart oboch maratónov bol zhodne o 9:00 hod.

Cieľom Hudobného maratónu bolo nielen povzbudzovať bežcov, ale predovšetkým vytvoriť skvelú atmosféru a zabaviť všetkých účastníkov, fanúšikov, ale aj náhodných okoloidúcich.

Na Landererovej ulici do rytmu poriadne „zabúchal“ skvelý perkusionista Eddy Portella, ktorého môžete poznať aj z bubeníckeho orchestra Batatimba. Námestie SNP oživila hudobná skupina Kozovanka  s bohatým repertoárom predovšetkým slovenských, českých a moravských ľudových piesní. Najnetradičnejšiu hudobnú produkciu ste mohli nájsť na druhej strane Dunaja, na Viedenskej ceste, kde pre vás vyčaroval priam hodovú atmosféru najznámejší slovenský verklikár Ivan Gontko, v ktorého rukách ožil predchodca dnešných ipadov – hudobný hrací automat.

Výnimočným bol aj tzv. 15. kilometer situovaný na Hviezdoslavovom námestí, ktorého súčasťou bol hudobný altánok a skvelý DJ Aldo. Ten sa postaral, aby to na „Hviezdku“ naozaj žilo. Hip-hop, neosoul, r’n’b, funk, nujazz, mash ups, reggaeton a twerk. Pre najmenších fanúšikov dobrej zábavy boli pripravené milé darčeky v podobe „rozbehnutých“ balónikov s logom Hudobného maratónu.

Pripomeňme si atmosféru Hudobného maratónu BKIS!

Prinášame vám zopár záberov z tohtoročného Hudobného maratónu BKIS. Viac foto nájdete v našej galérii.