Galérie a múzeá online

 

 

 • ABSYNT VO VÝKLENKU
  Plánovaná pop-up výstava je transformovaná do online formátu a predstavuje linorytové grafiky Tomáša Klepocha. Objavíte non-fiction edíciu 100% a dozviete sa viac aj o filozofii Absyntu. Predajná séria linorytov odkrýva svet knižnej tvorby, v ktorom má popri literatúre svoje významné postavenie aj výtvarné umenie.

 

 • DIGITÁLNY PRIESKUM VŠVU
  Prvý digitálny Prieskum Vysokej školy výtvarných umení je internetový priestor pre verejnú prezentáciu semestrálnych prác študentov a študentiek VŠVU, ktorý bol vytvorený z dôvodu súčasnej krízy a zrušeného Letného prieskumu 2020 pre verejnosť.

 

 • AJ TOTO JE MÚZEUM| GALÉRIA
  Vďaka cyklu videí od
  Slovakiana – kultúrne dedičstvo Slovenska nahliadnete do zákulisia štyroch z múzeí alebo galérií na Slovensku. Dozviete sa aj to, aké dôležité je pozorne načúvať názory iných, a že viesť galériu je možné aj na základe dobrej tímovej spolupráce. Práca múzejníka nespočíva len v neustálom „hrabaní sa v minulosti“, ale citlivo musí vnímať aj súčasnosť. Veď možno práve to, čo sa deje teraz, môže byť dôležitou historickou udalosťou.

 

 • VIRTUÁLNE V GMB
  Po zbierkach Galérie mesta Bratislavy sa môžete, vďaka projektu Google Arts & Culture, virtuálne poprechádzať.

 

 • MÚZEUM MESTA BRATISLAVY – BLOG MMB
  Múzeum online od nás pre vás. Nové príspevky vždy v utorok. Cez blog vám MMB virtuálne priblíži rôzne témy zo života múzea, o originálnych zbierkových predmetoch, o ich zachovávaní a uchovávaní, o výstavách, či programoch.

   

   

 

 • KUNSTHALLE: #UmenieNaNule
  Kunsthalle Bratislava oslovila širokú škálu slovenských vizuálnych umelcov a umelkýň, aby sa prostredníctvom krátkeho home-videa, prípadne inou formou, podelili o svoj pohľad na súčasnú situáciu práve z pozície umenia a živej umeleckej praxe.

 

 • MEDZI ČIERNOU A BIELOU
  Online prehliadka z výstavy v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania v Pistoriho paláci.

 

 • SLOVENSKÁ NÁRODNÁ GALÉRIA ako SLOVENSKÁ NÁHRADNÁ GALÉRIA
  Sledujte špeciálny program SNG na sociálnych sieťach alebo na ich novej podstránke, kde nájdete originálne články od kurátorov SNG, videá, ktoré vám predstavia výstavy,
  tipy pre rodiny s deťmi alebo špeciálne projekty k výstavám, ktoré galéria vytvorila za posledné roky. Pripravená bude aj nová séria  „Vedeli ste, že? Sedem vecí o…”, plná  zaujímavosti zo sveta umenia. Obsah bude neustále pribúdať.

 

 

 • VÝCHODOSLOVENSKÁ GALÉRIA
  Košická galéria pokračuje v prezentačných aktivitách. Na webovej podstránke Doma s VSG nájdete množstvo kreatívnych úloh, ktoré rozvíjajú rôzne zručnosti a tvorivé myslenie. V Podkategória Ešte viac obsahuje krátke videá z výstav a komentované prehliadky.

 

 • GALÉRIA NEDBALKA
  Galéria Nedbalka zvykne byť nazývaná aj “slovenským guggenheimom” a jej zbierka pozostáva z viac ako 1 000 diel od 83 významných slovenských umelcov. Stošesťdesiat obrazov a sôch je vystavených v stálej expozícii na ploche 1 529 m2. Ak ste Nedbalku ešte nezažili, neváhajte ju navštíviť virtuálne!

 

 

 • MUSEO FRIDA KAHLO, Mexico city
  Unikátna príležitosť navštíviť z pohodlia domova rodný dom svetoznámej maliarky Fridy Khalo a virtuálne sa poprechádzať v La Casa Azul (Modrom dome). Najznámejšia latinskoamerická umelkyňa na svete sa tu narodila, žila aj naposledy vydýchla. Nie veľký dom z roku 1904 naplnili Diego a Frida farbami, ľudovým umením a predhispánskymi kúskami, aby ukázali obdiv národom a kultúre Mexika. Interiér je prakticky nedotknutý a zachováva si tak intímnu atmosféru.