Vianočný koncert

Vianočný koncert
Začiatok 26.12. 2017

Vianočný koncert 26. december 2017 o 16:00 vo Veľkom evanjelickom kostole (Panenská 28, Bratislava) navodí tú správnu atmosféru Vianoc.

Účinkujú - Slovenský spevácky zbor ADOREMUS a členovia Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala. Ukážku si môžete vypočuť TU

Po roku opäť prichádzajú umelecké telesá ADOREMUS a WARCHALOVCI do Bratislavy a to v utorok 26. decembra 2017 o 16:00, tentokrát do Veľkého evanjelického kostola, aby Vám svojim tradičným koncertom priniesli hudobné stvárnenie tajomstva Vianoc.
 Koncert predstavuje Pastorálnu omšu zo zbierky  Andreja Kmeťa "Prostonárodné vianočné piesne", z 19. storočia. Vzácna zbierka je významným hudobno-literárnym prameňom
a právom jej možno pripísať hodnotu národnej kultúrnej pamiatky. Ako pozoruhodná antológia slovenského vianočného repertoáru ostala dokladom ojedinelého zberateľského činu, ktorý nemá na Slovensku obdobu.
Pastorálna omša  zazneje v úprave  Dušana Billa pre miešaný zbor a orchester.
Príbeh príchodu Kráľa ľudských sŕdc v mnohorakej a rozmanitej podobe zvestujú vianočné koledy. 
V programe koncertu nebude chýbať ani inštrumentálne dielo, ktoré svojim naturelom zdôrazňuje a sprítomňuje atmosféru Vianoc – známe Giuseppe  Torelli - Concerto Grosso Op.8 no.6 in g minor ''Christmas Concerto''.

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť aj výberu piesní z vianočného slovenského klenotu – Vianočnej omše Radostná zvesť Jozefa Halmu. 
Neopakovateľnú atmosféru koncertu umocní  v závere obľúbená Gruberova Tichá noc.

Vianočná hudba interpretované v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok a zaiste obohatí Vaše prežívanie sviatočného dňa.

 

Účinkujú:
Slovenský spevácky zbor ADOREMUS
Členovia Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala

Tomáš Šelc / barytón

Dušan Bill / zbormajster
Ewald Danel / dirigent

Program: 
Pastorálna omša zo zbierky  Andreja Kmeťa "Prostonárodné vianočné piesne" v úprave Dušana Billa pre zbor a orcheter
Giuseppe  Torelli - Concerto Grosso Op.8 no.6 in g minor ''Christmas Concerto''
Jozef Halmo – Vianočná omša Radostná zvesť / výber
Vianočná omša Radostná zvesť / výber
Vianočné koledy 

Vstupné: 7 €
Predpredaj: Ticketportal