Spomienka na Deža Ursinyho

Spomienka na Deža Ursinyho
Začiatok 29.09. 2018

Bratislavská Dúbravka si zaspomína veľkého hudobníka, speváka a skladateľa Deža Ursinyho. Podujatie, spojené s odhalením pamätníka, či spomienkovým koncertom sa uskutoční 29.9. a bude rovnako tak súčasťou Bratislavského kultúrneho leta.

Celý podvečer venovaný Dežovi Ursinymu sa začne o 16tej v parku na Fedákovej ulici, pamätník sa má odhaliť o 18.30 v sprievode umelcov, autorky diela, priateľov a fanúšikovej Dežovej hudby.

Na pódiu sa počas podujatia vystriedajú skupiny Kam z konopí, Definitívum s Mariánom Jaslovským, príde aj charizmatická Szidi Tobias so skupinou, spoločne zahrajú Oskar Rózsa, Marián Slávka, Vladislav Slnko Šarišský a Andrej Šeban, Jakub Ursiny & Teatro fatal a na záver Henry Tóth s formáciou. Akciu bude sprevádzať aj čítačka textov Deža Ursinyho a Ivana Štrpku, predaj kníh, platní, albumov.

Na celé podujatie je vstup voľný. Vytvorenie pamätníka a spomienku na Deža podporila mestská časť Bratislava-Dúbravka, Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.