Slovak Food Festival

Slovak Food Festival
Začiatok 24.05. 2018
Koniec 27.05. 2018

Slovak food festival sa uskutoční v termíne od 24.-27.mája 2018. Viac informácií TU

Slovak Food Festival, najväčší piknik v meste, ktorý so sebou prináša pohodu, oddych a skvelé jedlo, je tu aj v roku 2018! Tento rok bude festival opäť na Bratislavskom hrade v dátumoch 24.-27.5.2018 a jeho nosnou témou bude plytvanie potravinami - food waste. Tento ročník festivalu tak nebude len o zábave a skvelom jedle, ale aj edukácii.

Téma plytvania potravinami bude rezonovať v edukatívnej zóne hlavného partnera podujatia, spoločnosti Tesco, ktorý ako jediný maloobchodný reťazec aktívne bojuje proti plytvaniu potravinami v celosvetovom i lokálnom meradle.

Tvárou tejto témy je šéfkuchár Jaroslav Ertl, známy porotca zo súťaže Masterchef. Pod jeho odbornou taktovkou sa dozviete užitočné tipy, ako spracovávať zvyšky potravín z chladničky, špajze či záhrady.

Na hlavnom pódiu vás bude počas celého víkendu zabávať Vojto Artz so svojimi hosťami. Ani tu však nezabudnú na tému food wastu a aj vďaka kvalitným kuchynským výrobkom Delimano určite nepokazia žiadne pripravované jedlo.

Okrem toho budete môcť spoznať aplikáciu Hungry Slovak, ktorá inovatívnym

spôsobom bojuje proti plytvaniu jedlom v slovenských reštauráciách a šetrí tak nielen planétu, ale aj naše peňaženky. Veríme, že spoločne na Slovak Food Festivale 2018 dokážeme, že byť zodpovední voči planéte môžeme aj so skvelým jedlom na tanieri.