Rytieri na Devíne - obdobie renesancie

Rytieri na Devíne - obdobie renesancie
Začiatok 01.09. 2018

Podujatie Rytieri na Devíne (obdobie renesancie) sa bude konať 1. septembra a čaká Vás bohatý program. Viac informácií TU.

Uvoľnenie mravov, zámorské objavy a pestrosť farieb. Po stredoveku nastupuje bujará renesancia, ktorá vám predvedie svoju krásu a akčnosť na historickom festivale Rytieri na Devíne.

Čaká vás celodenný sobotný program plný šermiarsko-divadelných hier a atrakcií pod záštitou skupiny Tostabur. Návrat v čase do obdobia veselých príhod z prostredia žoldnierskych landsknechtov i krutých bojov európanov proti osmanskému rozmachu. V časoch renesančných tiež nastupuje na scénu aj nežné pohlavie, ktorému šermiarska odvaha zďaleka nechýba. Pre tých večne vysmiatych, no hlavne zachmúrených príde šaško Fjodor, pán vtipu a žonglér.

Celá táto paráda vyvrcholí vo veľkolepom rytierskom turnaji, kde predvedú svoje schopnosti odvážni páni na vznešených tátošoch za zvučného povzbudzovania ich družín. Prídte si vychutnať atmosféru pestrofarebnej renesancie a zažite neopakovateľné chvíle plné historických atrakcií, stánkov a predstavení v krásnom areáli devínskeho hradu. Rytieri na Devíne ukazujú naše dejiny zábavnou formou oživenej histórie, ktorú si zamilujú malí i veľkí.