Rímske hry a Limes Day 2018

Rímske hry a Limes Day 2018
Začiatok 08.09. 2018

Program už 21. ročníka podujatia Rímske hry a Limes Day bude opäť plný príjemnej atmosféry, zábavy, relaxu a nových poznatkov. Viac informácií, ako aj kompletný program nájdete TU!

Obľúbené podujatie Rímske hry bude tak ako každý rok zamerané na tanec ako ušľachtilé umelecké vyjadrenie pohybu, či kultúry. Nebude chýbať ani predstavenie ostatných oblastí dobového života – legionári, gladiátori, odievanie, výtvarné umenie.

Múzeum mesta Bratislavy (MMB) venuje podujatie tento rok spomienke na mladého vojaka II. pomocnej légie, ktorý ako šestnásťročný vstúpil do armády a volal sa Avitus. Možnosť spoznať staroveký Rím cez Gerulatu umožnia aj tento rok informačné technológie a niektoré z nich projekt uplatní priamo v rámci súťaží na Rímskych hrách.

Návštevníci podujatia sa môžu zapojiť do rôznych disciplín a v rámci 3 vyhodnotení vyhrať aj pekné ceny. Limes Day obohatí zase program o mnohé športové aktivity, akrobatické vystúpenia rope skippingu. Nadšenci budú splavovať Dunaj, alebo sa návštevníci môžu zapojiť do aktivity na bicykli po stopách Rimanov. Mnoho návštevníkov určite využije aj návštevu Carnuntum v rámci Archeobusu.