MDD - Na palube jednorožca

MDD - Na palube jednorožca
Začiatok 04.06. 2017

4. jún 2017, 10:00 -18:00, Sad Janka Kráľa

Príďte príjemne a užitočne stráviť Medzinárodný deň detí do Sadu Janka Kráľa. Na palube jednorožca je pestré podujatie plné akcie a zážitkov, rôzny súťaží, sprievodných podujatí a vystúpení.

6. ročník podujatia „Na palube jednorožca“ sa koná v nedeľu 4.júna 2017 od 10:00 do 18:00 v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Tento rok nad projektom prebral záštitu starosta MČ Petržalka pán Vladimír Bajan a starosta MČ Nové mesto pán Rudolf Kusý. 

MDD Na palube jednorožca, organizuje ako občianske združenie Moonlight camp v areáli Auparku a Sade J. Kráľa v Bratislave tento rok už po šiesty krát. Tento rodinný event je súčasťou projektu s názvom Na palube jednorožca a je zameraný na podporu nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. 

Akcia MDD je určená pre širokú verejnosť, hlavne pre rodiny s deťmi a bude pred prázdninovým vyvrcholením šiesteho ročníka projektu Na palube jednorožca, teda kurzov herectva, kreativity a tanca. Zároveň bude prezentáciou rôznych organizácií, ktoré pracujú s deťmi a pre deti (Kultúrne zariadenia Petržalka, Vnímavé hračky, Materské centrum Budatko, Brick brick, Liga za duševné zdravie, Camp Wonderland) a organizácií, ktoré majú deti "pripraviť" na prázdniny! (Polícia, Hasiči, Vojaci, Horská služba, Slovenský červený kríž, Kynologická záchranná brigáda...). Na záver deti čaká tiež tortová vojna.

Počas dňa budú pre deti prebiehať rôzne workshopy, čitateľský kútik, piknik zóna, meranie zraku a tiež niečo pre dospelákov - budú môcť darovať krvičku priamo na akcii, kde bude mobilná jednotka z Národnej transfúznej služby SR

Deti budú mať po registrácii počas dňa šancu absolvovať 20 stanovíšť s rôznymi súťažami. Dostanú Hraciu kartu, do ktorej budú zbierať pečiatky a po absolvovaní všetkých sa dostanú do žrebovania o atraktívne ceny.