Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2018

Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2018
Začiatok 01.06. 2018
Koniec 30.09. 2018
Prebieha Ostáva Dní: 46

Festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2018 sa uskutoční v mesiacoch jún-september. Viac informácií o programe nájdete TU

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava – najväčší a najdlhší mestský festival ponúka počas troch mesiacov desiatky hudobných, tanečných a divadelných podujatí. Vznik festivalu siaha do roku 1976. Od roku 2004 je dramaturgom festivalu Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Od júna do septembra sú ulice Bratislavy zaplnené skvelou hudbou, koncertami, tanečnými či divadelnými vystúpeniami a rôznymi workshopmi. Na Bratislavčanov, ale aj na návštevníkov hlavného mesta čakajú zaujímavé programy v uliciach mesta, v parkoch, na nádvoriach, na brehu rieky Dunaj, ale aj v jednotlivých bratislavských mestských častiach. Bohatý program je rozdelený do festivalových častí, pravidelných cyklov a samostatných podujatí.

 

Programové cykly a festivaly, ktoré sú pravidelne súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava:

14 Festivalov

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov – hudobné a tanečné vystúpenia detských folklórnych súborov. Cieľom festivalu je poukázať na krásu slovenského folklóru a prispieť k šíreniu slovenských ľudových tradícií.

Kde bolo, tam bolo - rozprávkový interaktívno-kreatívny festival nielen pre deti s bohatým programom plným workshopov.

Gitarový festival J.K. Mertza - svetovo renomovaný gitarový festival s vyše 40 – ročnou tradíciou. Súčasťou festivalu je aj gitarová súťaž J.K. Mertza, ktorá patrí k najprestížnejším gitarovým súťažiam.

Bratislavský zborový festival - súťaž pre amatérske detské, mládežnícke, mužské, ženské a zmiešané spevácke zbory.

UrbanART festival - multižánrový festival prinesie do ulíc Bratislavy hudobné vystúpenia rôznych žánrov, diskusie či sprievodné podujatia.

Letné shakespearovské slávnosti – najväčší a najstarší divadelný festival svojho druhu na Slovensku, ktorý sa koná počas letných večerov na Bratislavskom hrade.

Festival Eurovea – tanečné večery či koncerty rôznych hudobných žánrov na námestí M.R. Štefánika pri obchodnom centre Eurovea.

Medzinárodný mládežnícky hudobný festival – vystúpenia detských, mládežníckych i dospelých speváckych zborov a orchestrov zameraných na tradičnú hudobnú kultúru.

Katedrálny organový festival – medzinárodný organový festival v Dóme sv. Martina, na ktorom vystúpia svetoví špičkoví organisti.

Golden Age festival – medzinárodný festival tradičného raného jazzu prvej polovice minulého storočia, ktorý je jediným festivalom svojho druhu na Slovensku.

Konvergencie – medzinárodný festival komornej hudby ponúka možnosť si vypočuť diela klasikov, filmové projekcie a vystúpenia špičkových domácich umelcov a zahraničných hostí.

Dni Majstrov ÚĽUV – najväčší mestský festival ľudovej kultúry a remesiel, na ktorom sa zoznámite s tradičnými remeslami, domácimi výrobkami a ich výrobnými postupmi.

 

9 programových cyklov

Medzinárodná Bratislava – ponúka podujatia v spolupráci s ambasádami a kultúrnymi strediskami jednotlivých krajín Európy.

Rytieri na Devíne - celodenné podujatie, ktoré sa pravidelne koná v júni, dovolí návštevníkom nahliadnuť do minulosti prostredníctvom tematických aktivít pre deti aj dospelých.

Kultúrne leto v Letnej čitárni u Červeného raka - nadšenci literatúry sa môžu zúčastniť čítačiek a koncertov pod Michalskou bránou, zadarmo si prečítať noviny, časopisy či využiť wi-fi zónu.

Bratislava – Inline – korčuliarska akcia v rámci ktorej si počas Kultúrneho leta môžu návštevníci mesta spestriť piatkové večery jazdou na korčuliach po bratislavských cestách.

Cestovateľské kino – letné premietania v areáli obchodného centra Eurovea, ktoré sú doplnené zaujímavým rozprávaním cestovateľov.

Letné koncerty San Marten – séria koncertov rôznych žánrov v príjemnom prostredí baru a reštaurácie San Marten.

Mestské divadlo na trhu – program pre deti v Starej tržnici, ktorý sa počas leta koná každú sobotu.

Rozprávky pri Dóme - divadelné predstavenie pre najmenších na Rudnayovom námestí pred Dómom sv. Martina.