Francúzsky deň - Medzinárodná Bratislava

Francúzsky deň - Medzinárodná Bratislava
Začiatok 13.07. 2018

Pozývame Vás na Francúzsky deň, ktorý sa uskutoční 13teho júla na Hlavnom námestí. Viac informácií nájdete TU.

V piatok 13. júla 2018 oslávime na Hlavnom námestí v Bratislave 8. ročník Francúzskeho dňa, ktorým si pripomenieme francúzsky štátny sviatok pri príležitosti výročia Dobytia Bastily vo Francúzsku (14. júla 1789).

Oslavy, ktoré organizuje Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku, Francúzsky inštitút na Slovensku, Francúzsko-slovenská obchodná komora, v spolupráci a s podporou Magistrátu hlavného mesta, MČ Staré mesto - Bratislava, BKIS, obchodných a mediálnych partnerov, aj tento rok určite prilákajú obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta Slovenska.

Návštevníci sa budú môcť poprechádzať po „Francúzskej dedine“. Dvadsiatka stánkov ponúkne svoje francúzske aj lokálne výrobky. V našej „dedine“ spoznáte okrem francúzskych farieb aj francúzske chute, a nebudú chýbať ani lahodné nápoje. Na svoje si taktiež prídu milovníci francúzskeho jazyka, cestovania, či francúzskych áut!

Len krok od Hlavného námestia, Francúzsky inštitút na Slovensku otvorí všetkým návštevníkom podujatia svoje brány od 14.00 do 18.00 hod. a poteší dokonca aj tých najmenších. Na programe Dňa otvorených dverí Francúzskeho inštitútu nebudú chýbať umelecké dielne, jazykové hry vo francúzštine, či hľadanie pokladu v mediatéke.

Večerný kultúrny program na Hlavnom námestí priláka najmä milovníkov hudby a tanca, v ktorom sa predstavia víťazi tohtoročného ročníka speváckej súťaže „Spievam po francúzsky“, ako i speváčka Lucia Bujnová, ktorá zaspieva francúzsku klasiku i novšie hity. Spev na chvíľu vystrieda tanec. Návštevníci sa môžu tešiť na originálne tanečné vystúpenie „Ballet Bar" francúzskeho hip-hopového zoskupenia Compagnie Pyramid, plné rytmu, zábavy a bláznovstva.

Veľkolepé oslavy zavŕši koncert francúzskej kapely Billet d'humeur, ktorá všetkých poslucháčov vyvedie zo zabehnutých koľají zmesou popu, beatboxu a elektro-hudby.