Festival slobody 2018

Festival slobody 2018
Začiatok 05.11. 2018
Koniec 10.11. 2018

Festival slobody, ktorý pripomína a analyzuje obdobie neslobody na Slovensku, sa tento rok bude konať v Bratislave od 5. do 10. novembra. Viac informácií TU!

V rámci festivalu sú pripravené premietania dokumentárnych a hraných filmov pre študentov a verejnosť, program pre školy v budove Slovenského rozhlasu, vrátane diskusie s pamätníkmi a historikmi aj divadelné predstavenia.

Súčasťou programu budú tiež výstavy o záchrancoch a zachránených z obdobia holokaustu, o protestoch proti invázii vojsk Varšavskej zmluvy do Československa a o kultúrnej opozícii v krajinách komunistického bloku.  

Hlavnými hosťami Festivalu slobody budú Pavel Litvinov (USA), Joanna Helander (Švédsko) a Zoltán Bíró (Maďarsko), ktorí sa zúčastnia na panelovej diskusii o udalostiach spojených s rokom 1968 v Novej Cvernovke.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na predstavenie #dubček (Divadlo Aréna), ktoré približuje osobnosť Alexandra Dubčeka v zlomových okamihoch roku 1968, a hru Poledne (Divadlo Continuo, ČR) o osudoch ôsmich protestujúcich proti okupácii Československa na Červenom námestí v Moskve.

Vstup na Festival slobody je voľný.