Expozícia výstavy Fera Guldana na Primaciálnom námestí

Expozícia výstavy Fera Guldana na Primaciálnom námestí
Začiatok 06.08. 2018
Koniec 23.08. 2018
Prebieha Ostáva Dní: 4

Pozývame Vás na výtvarnú expozíciu výtvarníka Fera Guldana, ktorú bude mať široká verejnosť možnosť vidieť vystavenú na Primaciálnom námestí od 6.augusta na tri týždne.  Viac informácií nájdete TU.

Otvorenie expozície sa bude konať za účasti samotného autora a primátora hlavného mesta Bratislavy 6. augusta o 14:00.

Výstava sa bude zložená z dvoch objektov. Súčasťou prvého s názvom Diagnóza je červený koberec, ktorý zobrazuje časový úsek vlády komunistov po desaťročiach od roku 1968 do roku 2018. Druhým objektom bude umelecký Fotokabinet, pri ktorom sa môžu návštevníci odfotiť. Výstava má poukázať na stav spoločnosti, život v minulom režime a zločiny, ktoré neboli vyšetrené a potrestané ani po rokoch.

Od roku 1991 pracuje ako výtvarník a publicista v slobodnom povolaní. Má za sebou aj realizácie v architektúre: v Bratislave Memoriál Chatama Sofera, kameň Karlovi Krylovi na Námestí SNP, pamätník zavraždenému bývalému policajtovi Róbertovi Remiášovi. Je autorom ocenenia Biela vrana. Na rôznych projektoch spolupracuje so Slovenskou katolíckou charitou a so združením mentálne postihnutých Lepší svet. Mal stovky výstav na Slovensku, v európskych krajinách aj USA.