Bratislava v pohybe

Bratislava v pohybe
Začiatok 01.10. 2017
Koniec 22.10. 2017

Medzinárodný festival súčasného tanca

Bratislava

1.10. - 22.10. 2017

1. októbra otvorí medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe svoj 21. ročník predstavením, v ktorom vystúpi robot.
HUANG YI a KUKA otvoria festival v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava o 19.00. Významný taiwanský choreograf a tanečník Huang Yi a jeho robotický spoločník KUKA prinášajú do Bratislavy dokonalú precíznosť a pozoruhodný umelecký zážitok. V harmonickom prepojení tanečného umenia a vedy je Huang Yi a KUKA poetickým dielom, ktoré plynule prepája moderný tanec a výtvarné umenie so svetom robotov. Huang Yi a KUKA odkrýva humanitu v sérii scénok medzi živými tanečníkmi a KUKOm, robotom, ktorého naprogramoval Huang.
Festival je pravidelným kultúrnym podujatím medzinárodného významu, ktoré ponúka divákom diela špičkových súborov a umelcov z oblasti súčasného tanca z celého sveta. O  jeho celom programe sa dočítate v priloženej tlačovej správe.
Festival bude prebiehať počas víkendov od 1. do 22. októbra 2017 v priestoroch historickej budovy Slovenského národného divadla, Mestského divadla POH, v priestore A4 a Arteatre.

Viac info