15th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava

15th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
Začiatok 30.10. 2018
Koniec 09.11. 2018

V rámci 15. ročníka KlezMORE Festival Vienna & Bratislava vás pozývame aj na podujatia 5. ročníka bratislavskej časti festivalu. Viac informácií TU.

Na piatom pokračovaní bratislavského festivalu KlezMORE sa opäť predstavia výnimočné projekty súčasnej (nielen) klezmer scény

„Aj na tohtoročnom, jubilejnom pätnástom, ročníku viedensko-bratislavského festivalu KlezMORE sa predstavia výnimočné projekty súčasnej (nielen) klezmer scény. Podujatie s veľavravným názvom KlezMORE patriace medzi najväčšie na svete festivaly tohto žánru prinesie do hlavného mesta najmä tri veľmi silné medzinárodné spojenia. Ak patríte k fanúšikom tohto druhu kultúry, ktorý je dôležitou súčasťou kultúrnej identity Európy, máte dôvod na radosť.

Na piatom pokračovaní bratislavskej časti festivalu KlezMORE sa totiž na prelome októbra a novembra popri domácich PREßBURGER KLEZMER BAND predstavia: 

  • Medzinárodná tradičná klezmerová formácia YOU SHOULDN´T KNOW FROM IT (LV, NL, SWE, USA, FR) - 30.10. Nová Cvernovka 
  • Dve fenomenálne spievajúce klaviristky POLINA SHEPHERD (GB/RU) a KARINE SARKISJAN (ARM) - 5.11. ZUŠ Miloša Ruppeldta 
  • Divoké spojenie dvoch slávnych dychoviek KONSONANS RETRO (UA), ktorá sa predstaví spolu s klarinetovým virtuózom SASHA DANILOV (A, MD), a ORKESTAR DANIJELA (SRB) - 9.11. – Spoločenský dom Nivy