14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
Začiatok 30.10. 2017

30. 10. 2017 o 19:00 h
V-klub, Námestie SNP 12, Bratislava

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava je tu!

Tešiť sa môžete na:

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
Paul Brody’s SADAWI featuring Patrick Farrell (USA, D) – opening gala

30.10.2017, 19.00
V-klub, Námestie SNP 12, Bratislava
http://www.nocka.sk/v-klub/

 

S odkazom na počiatky Radical Jewish Culture legendárneho Johna Zorna, nepretržite preskúmava projekt fenomenálneho amerického trúbkara a skladateľa Paula Brodyho (známeho bratislavskému publiku z minuloročného predstavenia v projekte SEMER ENSEMBLE) pod názvom SADAWI hudobnú križovatku medzi tradičným klezmerom a jazzom. Nezameniteľne jednoduché spojenia medzi oboma žánrami s nádychom blues. Toto nanajvýš zaujímavé hudobné zoskupenie pozostáva z klezmerových a jazzových muzikantov svetovej špičky. SADAWI nie je len Paul Brody, ale aj ďalší špičkoví hudobníci, z ktorých možno napr. spomenúť jedného z najlepších svetových klarinetistov a uznávaného pedagóga v klezmer žánri Christiana Dawida.

„Ich hudba kombinuje vzrušujúce aranžmány, chytľavé melódie a strhujúce sóla smerujúce do novej dimenzie židovskej renesancie… Paul Brody formuje nový židovský jazz 21. storočia s predstavou a fundovaným vedomím o židovskej tradícii.“ - John Zorn (legenda židovskej hudby) 

Účinkujú:

Paul Brody – trúbka, kompozícia
Christian Dawid - klarinet
Christian Koegel - gitara
Jan Roder - kontrabas
Michael Griener - bicie
Patrick Farrell - akordeón

Lístky:
10,- EUR (predpredaj)
12,- EUR (na mieste)

Predpredaj: www.ticketportal.sk

 

14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB) & "The Wladigeroff Brothers "KlezMORE" Connect Ensemble" (BG, USA)

06.11.2017, 19.00 
Dom kultúry Zrkadlový Háj, Rovniankova 3, Bratislava – Petržalka 
www.kzp.sk  

 

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB)

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň jednou z najlepšie hodnotených skupín svojho zamerania v Európe. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, reggae a latino.

ČLENOVIA

Marta Potančoková / Ivana Ecetová – sólový spev
Snežana Jović - Werner (Srbsko) – akordeón, sólový spev
Andrej Werner – husle, vokály
Miro Lago – klarinet, vokály
Valér Miko – klavír, vokály
Samo Alexander – kontrabas, sólový spev
Jano Oriško – bicie, perkusie


The Wladigeroff Brothers "KlezMORE" Connect Ensemble (BG, USA)

Alexander Wladigeroff – trúbka, krídlovka
Konstantin Wladigeroff – klavír, klarinet
Benjy Fox-Rosen – spev
Melissa Coleman - violončelo
& hostia

Bratia Konstantin a Alexander Wladigeroff pochádzajú z hudobníckej rodiny s mimoriadne bohatou tradíciou. Matka Willy Chobanova-Wladigerova – herečka, sestra Ekaterina Wladigerova – hudobníčka, otec Alexander P. Wladigeroff – dirigent a dokonca v ich žilách koluje aj krv tvorcu slávneho filmu Doktor Živago Borisa Pasternaka. Talentovaní a mnohostranní. Meno Wladigeroff je synonymom pre umelecký zážitok najvyššej úrovne. Tretia generácia hudobníkov s maximálnym nasadením a srdcom, Wladigeroff Brothers (Alexander a Konstantin) sa narodili v roku 1978 v Sofii a preukázali už v ranej mladosti nesmierny hudobný talent. Obaja bratia sú dvojčatá, rovnako ako ich starý otec Pancho Wladigeroff (bez pochyby najznámejší bulharský hudobný skladateľ - symbol pre spájanie bulharskej ľudovej hudby so západnou tradíciou) a jeho brat huslista Lyuben Wladigeroff.  

Na koncerte v Bratislave (prvom na Slovensku vôbec) sa Wladigeroff Brothers predstavia s prominentnými hudobnými hosťami ako napr. známym klezmerovým hudobníkom Benjy Fox – Rosen (USA) a čelistkou Melissou Coleman (USA) s programom popretkávaným balkánskou hudbou, klezmerom a jazzom. 

Jedinečný hudobný zážitok, ktorý si nenechajte újsť! 

Lístky:
10,- EUR (predpredaj)
12,- EUR (na mieste)

Predpredaj: www.ticketportal.sk